Biografier 1905-1945

August Christian Manthey


Født: 14.02.1811
Død: 25.05.1880
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Revisjonsdepartementet 21.04.1856 - 31.08.1856
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.09.1856 - 31.07.1857
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.08.1857 - 13.09.1857
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 24.09.1857 - 31.07.1858
Statsråd Indredepartementet 01.08.1858 - 30.06.1859
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.07.1859 - 31.08.1860
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1860 - 11.09.1861
Statsråd Indredepartementet 25.08.1861 - 30.09.1862
Statsråd Marine- og postdepartementet 12.12.1861 - 16.12.1861
Statsråd Armédepartementet 01.10.1862 - 29.09.1863
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.09.1863 - 31.08.1864
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1864 - 31.07.1865
Statsråd Indredepartementet 01.08.1865 - 31.07.1866
Statsråd Armédepartementet 01.08.1866 - 30.06.1867
Statsråd Marine- og postdepartementet 01.07.1867 - 31.05.1868
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.06.1868 - 31.05.1869
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.06.1869 - 31.01.1870
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.02.1870 - 29.09.1870
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1870 - 30.09.1871
Statsråd Marine- og postdepartementet 30.09.1871 - 31.01.1872
Statsråd Armédepartementet 01.02.1872 - 30.06.1872
Statsråd Marine- og postdepartementet 28.05.1872 - 16.06.1872
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.07.1872 - 30.06.1873
Statsråd Marine- og postdepartementet 01.07.1873 - 30.07.1874
Statsråd Finans- og tolldepartementet 31.01.1874 - 14.04.1874