Biografier

Evald Rygh


Født: 26.05.1842
Død: 09.05.1913
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1892-94 1. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Fhv. Statsraad Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 13.07.1889 - 05.03.1891