Biografier

Peder Nilsen


Født: 22.02.1846
Død: 25.07.1921
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1889-91 1. representant Lillehammer, Hamar og Gjøvik Fhv. Kaptein, Sektionsingenør Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Arbeidsdepartementet 02.05.1893 - 13.10.1895
Statsråd Arbeidsdepartementet 14.10.1895 - 31.07.1897
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.08.1897 - 30.09.1897