Biografier 1905-1945

Jens Holmboe


Født: 14.07.1821
Død: 13.07.1891
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1859-61 1. representant Finmarkens Amt Foged og sorenskriver
1862-64 1. representant Finmarkens Amt Foged og sorenskriver
1868-70 1. representant Finmarkens Amt Amtmand
1886-88 2. representant Finmarkens Amt Sorenskriver Høyre
1889-91 4. representant Smaalenenes Amt Sorenskriver Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 30.04.1874 - 30.09.1874
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.10.1874 - 25.05.1875
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 21.07.1875 - 30.09.1875
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.10.1875 - 14.10.1876
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.11.1876 - 30.09.1877
Statsråd Marine- og postdepartementet 01.10.1877 - 30.09.1878
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.10.1878 - 31.08.1879
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.09.1879 - 31.08.1880
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.11.1880 - 15.09.1881
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 26.09.1881 - 30.09.1881
Statsråd Marine- og postdepartementet 01.11.1881 - 31.08.1882
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.09.1882 - 31.08.1883
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1883 - 25.03.1884