Biografier 1905-1945

Johannes Vinding Harbitz


Født: 26.12.1831
Død: 05.09.1917
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1880-82 1. representant Tønsberg Skibsreder
1883-85 1. representant Tønsberg Skibsreder Høyre
1886-88 1. representant Tønsberg Vicekonsul, Skibsreder Høyre
1889-91 1. representant Tønsberg Vicekonsul, Skibsreder Høyre
1892-94 1. representant Tønsberg Vicekonsul, Skibsreder Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 02.05.1893 - 30.06.1894
Statsråd Forsvarsdepartementet 01.07.1894 - 31.03.1895
Statsråd Revisjonsdepartementet 01.04.1895 - 13.10.1895