Statssekretærer fordelt på departement

Om Fiskeri- og kystdepartementet (6000) (01.10.2004-01.01.2014)

Om Fiskeridepartementet (6000) (01.07.1946-30.09.2004)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Hugo Johan Bjørnstad (Ap)
01.03.2013-15.10.2013
Kristine Gramstad (Ap)
13.05.2011-08.02.2013
Hans Kristian Amundsen (Ap)
14.01.2011-09.05.2011
Konstituert statssekretær Kari-Anne Opsal (Ap)
01.12.2006-09.04.2007
Vidar Ulriksen (Ap)
21.10.2005-14.01.2011
Janne Johnsen (H)
31.01.2003-16.10.2005
Thorhild Widvey (H)
14.06.2002-31.01.2003
Solveig Strand (H)
02.11.2001-07.06.2002
Ellen Marie Bergli (Ap)
17.03.2000-18.10.2001
Kenneth Mikkelsen (Sp)
04.02.2000-16.03.2000
Terje Lorentz Magnussen (Sp)
03.11.1999-20.01.2000
Johannes Martin Nakken (Sp)
23.10.1997-02.11.1999
Asbjørn Rasch (Ap)
01.11.1996-16.10.1997
Jan Petter Rasmussen (Ap)
15.03.1996-24.10.1996
Otto Gregussen (Ap)
07.01.1994-22.03.1996
Ottar Inge Kaldhol (Ap)
21.09.1992-06.01.1994
Per Alf Andersen (Ap)
03.11.1990-03.09.1992
Arne Eidsmo (H)
23.10.1989-02.11.1990
Asbjørn Rasch (Ap)
16.05.1986-15.10.1989
Sigurd Larsen (Sp)
15.10.1985-08.05.1986
Svein Munkejord (H)
01.07.1984-03.10.1985
Leiv Grønnevet (H)
08.06.1983-14.06.1984
Leiv Grønnevet (H)
14.10.1981-07.06.1983
Ivan Kristoffersen (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Ivan Kristoffersen (Ap)
26.11.1980-03.02.1981
Roald Vaage (Ap)
01.02.1978-13.10.1979
Birger Larsen (Ap)
15.01.1976-12.01.1978
Birger Larsen (Ap)
22.10.1973-14.01.1976
Odd Steinsbø (Sp)
02.07.1973-15.10.1973
Knut Vartdal (Sp)
02.11.1972-01.07.1973
Herlof Gjerde (Ap)
31.01.1972-17.10.1972
Sven Olsen (Ap)
26.04.1971-23.01.1972
Knut Vartdal (Sp)
15.06.1968-16.03.1971
Ottar Fjærvoll (Sp)
01.07.1966-30.05.1968
Trygve Hoem (Ap)
01.02.1964-11.10.1965
Finn Wilhelm Bryhni (Ap)
15.06.1960-04.01.1962
Olaf Marcelius Grønaas (Ap)
22.01.1955-03.05.1960
Olaf Marcelius Grønaas (Ap)
08.02.1954-21.01.1955