Statssekretærer fordelt på departement

Om Utenriksdepartementet (4000) (24.04.1906-24.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Statssekretær Jens Frølich Holte (H)
For Marit Berger Røsland

20.10.2017-24.11.2017
Statssekretær Tone Skogen (H)
For statsråd Ine Eriksen Søreide

20.10.2017-24.11.2017
Statssekretær Audun Halvorsen (H)
For Ine Eriksen Søreide

02.10.2017-24.11.2017
Statssekretær Elsbeth Sande Tronstad (H)
For statsråd Frank Bakke-Jensen

20.12.2016-15.09.2017
Statssekretær Marit Berger Røsland (H)
For statsråd Børge Brende

23.09.2016-20.10.2017
Statssekretær Laila Bokhari (H)
For Børge Brende

17.06.2016-20.10.2017
statssekretær Elsbeth Sande Tronstad (H)
For statsråd Elisabeth Aspaker

16.12.2015-20.12.2016
statssekretær Tore Hattrem (H)
For statsråd Børge Brende

18.09.2015-23.09.2016
Statssekretær Tone Skogen (H)
For statsråd Børge Brende

07.08.2015-20.10.2017
Statssekretær Elsbeth Sande Tronstad (H)
For statsråd Vidar Helgesen

19.06.2015-15.12.2015
Morten Høglund (FrP)
22.11.2013-15.12.2015
Ingvild Næss Stub (H)
Oppnevnt som statssekretør for EØS-saker og tilhøvet til EU under Vidar Helgesen

15.11.2013-18.06.2015
Ingvild Næss Stub (H)
Avskjed i nåde som statssekretær for Børge Brende

16.10.2013-14.11.2013
Bård Glad Pedersen (H)
16.10.2013-18.09.2015
Hans Brattskar (H)
Avskjed i nåde som statssekretær for Børge Brende

16.10.2013-07.08.2015
Pål Arne Davidsen (FrP)
Avskjed i nåde.

16.10.2013-22.11.2013
Kathrine Raadim (Ap)
Konstituert 07.09.2013-15.10.2013

07.09.2013-15.10.2013
Arvin Eikeland Gadgil (SV)
Utviklingssaker.

13.04.2012-15.10.2013
Torgeir Larsen (Ap)
18.11.2011-15.10.2013
Espen Barth Eide (Ap)
28.06.2010-11.11.2011
Erik Lahnstein (Sp)
04.01.2010-03.02.2012
Gry Larsen (Ap)
I permisjon 09.08.2010-11.03.2011. Sykemeldt 07.09.2013-09.05.2014.

24.04.2009-15.10.2013
Håkon Arald Gulbrandsen (SV)
Utviklingssaker

16.11.2007-20.11.2009
Elisabeth Walaas (Ap)
Utenrikssaker

21.09.2007-04.01.2010
Liv Monica Bargem Stubholt (Sp)
Utenrikssaker

07.11.2005-20.09.2007
Raymond Johansen (Ap)
Utenrikssaker

28.10.2005-24.04.2009
Kjetil Skogrand (Ap)
Utenrikssaker

21.10.2005-17.11.2006
Anne Margareth Fagertun Stenhammer (SV)
Utviklingssaker

17.10.2005-15.11.2007
Leiv Lunde (KrF)
Utviklingssaker

16.02.2005-16.10.2005
Sylvi Graham (H)
Utenrikssaker

20.08.2004-16.10.2005
Thorhild Widvey (H)
Utenrikssaker. Utnevnt til statsråd 18.06.2004.

01.02.2003-17.06.2004
Olav Kjørven (KrF)
Utviklingssaker

26.10.2001-15.02.2005
Kim Traavik (H)
Utenrikssaker

19.10.2001-16.10.2005
Vidar Helgesen (H)
Utenrikssaker

19.10.2001-16.10.2005
Elsbeth Sande Tronstad (H)
Utenrikssaker

19.10.2001-31.12.2002
Jan Bøhler (Ap)
Utenrikssaker

26.01.2001-18.10.2001
Sigrun Møgedal (Ap)
Utviklingssaker

27.03.2000-18.10.2001
Espen Barth Eide (Ap)
Utenrikssaker

17.03.2000-18.10.2001
Mona Juul (Ap)
Utenrikssaker

17.03.2000-15.12.2000
Raymond Johansen (Ap)
Utenrikssaker

17.03.2000-18.10.2001
Jarle Skjørestad (Sp)
Utenrikssaker

29.03.1999-16.03.2000
Wegger Christian Strømmen (KrF)
Utenrikssaker

12.02.1999-16.03.2000
Leiv Lunde (KrF)
Utviklings- og menneskerettighetssaker

27.10.1997-16.03.2000
Åslaug Marie Haga (Sp)
Utenrikssaker

17.10.1997-28.03.1999
Frode Forfang (Ap)
Bistandssaker

01.11.1996-16.10.1997
Jan Egeland (Ap)
Utenrikssaker

25.10.1996-16.10.1997
Siri Bjerke (Ap)
Utenrikssaker

25.10.1996-16.10.1997
Even Aas (Ap)
Handels- og skipsfartssaker

24.06.1994-24.10.1996
Marianne van den Houten Andreassen (Ap)
Handelssaker

15.10.1993-23.06.1994
Siri Bjerke (Ap)
Utenrikssaker

14.06.1993-24.10.1996
Asbjørn Mathisen (Ap)
Bistandssaker

20.09.1992-24.10.1996
Jan Egeland (Ap)
Utenrikssaker. Permittert 01.05.1993 - 15.06.1993

14.02.1992-24.10.1996
Helge Kringstad (Ap)
Bistandssaker

23.09.1991-03.09.1991
Helga Maria Hernes (Ap)
Utenrikssaker

09.11.1990-13.06.1993
Einar Risa (Ap)
Bistandssaker

09.11.1990-19.09.1991
Jon Ivar Nålsund (Ap)
Handels- og skipsfartssaker

03.11.1990-14.10.1993
Torun Dramdal (Sp)
Bistandssaker

01.01.1990-02.11.1990
Sven Erik Svedman (H)
Handels- og skipsfartssaker

27.10.1989-02.11.1990
Knut Vollebæk (KrF)
Utenrikssaker

16.10.1989-02.11.1990
Helga Maria Hernes (Ap)
Utenrikssaker

18.05.1988-15.10.1989
Asbjørn Eikeland (Ap)
Handels- og skipsfartssaker

01.01.1988-15.10.1989
Kari Gjesteby (Ap)
Utenrikssaker

21.05.1986-17.05.1988
Torbjørn Frøysnes (H)
22.06.1984-08.05.1986
Eivinn Berg (H)
08.06.1983-21.06.1984
Eivinn Berg (H)
14.10.1981-07.06.1983
Johan Jørgen Holst (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Johan Jørgen Holst (Ap)
15.10.1979-03.02.1981
Thorvald Stoltenberg (Ap)
Utnevnt til statsråd 08.10.1979

15.01.1976-07.10.1979
Arne Arnesen (Ap)
30.10.1973-01.11.1975
Tormod Petter Svennevig (Sp)
30.10.1972-15.10.1973
Thorvald Stoltenberg (Ap)
19.03.1971-17.10.1972
Kjell Colding (H)
13.06.1970-16.03.1971
Frithjof Halvdan Jacobsen (H)
08.02.1966-22.05.1970
Jens Mogens Boyesen (Ap)
15.01.1964-11.10.1965
Thomas Torsvik (H)
28.08.1963-24.09.1963
Hans Engen (Ap)
01.08.1958-27.08.1963
Dag Ramsøy Bryn (Ap)
22.01.1955-29.04.1958
Dag Ramsøy Bryn (Ap)
23.12.1954-21.01.1955
Jens Mogens Boyesen (Ap)
19.11.1951-14.09.1954
Jens Mogens Boyesen (Ap)
01.02.1951-18.11.1951
Arne Skaug (Ap)
07.05.1948-31.01.1949