Statssekretærer fordelt på departement

Om Kultur- og kirkedepartementet (34000) (01.01.2002-31.12.2009)

Om Kulturdepartementet (34000) (01.01.2010-24.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Statssekretær Himanshu Gulati (FrP)
Konstituert i en 25% stilling som statssekretær for statsråd Linda Cathrine Hofstad Helleland i Kulturdepartementet.

15.01.2016-30.09.2017
statssekretær Bård Folke Fredriksen (H)
08.01.2016-24.11.2017
statssekretær Bjørgulv Vinje Borgundvaag (H)
For statsråd Linda Cathrine Hofstad Helleland

16.12.2015-08.01.2016
Bjørgulv Vinje Borgundvaag (H)
For statsråd Thorhild Widvey

06.06.2014-15.12.2015
Knut Olav Åmås (H)
16.10.2013-06.06.2014
Kjersti Stenseng (Ap)
15.05.2012-01.10.2013
Konstituert statssekretær. Kjersti Stenseng (Ap)
Konstituert 01.11.2011-31.12.2011.

01.11.2011-31.12.2011
Mina Gerhardsen (Ap)
Permisjon fra 07.05.2011-02.02.2012

30.09.2011-15.10.2013
Departementskonstituert Roger Remme Solheim (Ap)
I pappapermisjon siden 01.11.2011.

07.03.2011-30.12.2011
Roger Remme Solheim (Ap)
13.01.2010-15.08.2010
Lubna Jaffery Fjell (Ap)
01.01.2010-23.03.2012
Lotte Grepp Knutsen (Ap)
I perioden 13.01.2010-15.08.2010 var Knutsen vikarierande statssekretær for Rita Skjærsvik ved SMK. Permisjon og ferie 07.03.2011-31.12.2011. Avskjediges 27.12.2011. Går over til Helse- og omsorgsdepartementet.

21.10.2009-27.12.2011
Lubna Jaffery Fjell (Ap)
21.10.2009-31.12.2009
Wegard Harsvik (Ap)
03.12.2007-20.10.2009
Konstituert statssekretær Halvard Ingebrigtsen (Ap)
12.10.2006-03.06.2007
Randi Øverland (Ap)
21.10.2005-02.12.2007
Mette Gundersen (Ap)
Permittert 01.10.2006 - 03.06.2007

21.10.2005-03.06.2007
Berit Øksnes Gjerløw (KrF)
01.01.2002-16.10.2005
Yngve Slettholm (KrF)
01.01.2002-16.10.2005