Statssekretærer fordelt på departement

Om Landbruks- og matdepartementet (19000) (01.10.2004-21.11.2017)

Om Landbruksdepartementet (19000) (17.02.1900-30.09.2004)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Statssekretær Terje Halleland (FrP)
15.04.2016-30.04.2017
statssekretær Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)
For statsråd Jon Georg Dale

16.12.2015-21.11.2017
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)
For statsråd Sylvi Listhaug

16.10.2013-15.12.2015
Erlend Grimstad (Sp)
07.06.2013-15.10.2013
Harald Oskar Buttedahl (Sp)
21.10.2011-07.06.2013
Ola T. Heggem (Sp)
28.10.2005-23.09.2011
Leif Helge Kongshaug (V)
19.10.2001-30.09.2005
Sveinung Valle (Ap)
24.03.2000-18.10.2001
Jan Erik Sundby (KrF)
24.10.1997-16.03.2000
Ottar Befring (Ap)
25.10.1996-16.10.1997
Ottar Befring (Ap)
01.03.1992-24.10.1996
Terje Hallstein Risholm (Ap)
03.11.1990-28.02.1992
Bjørn Iversen (Sp)
16.10.1989-02.11.1990
Terje Hallstein Risholm (Ap)
10.04.1987-15.10.1989
Ola Skjølaas (Ap)
16.05.1986-09.04.1987
Per Aas (Sp)
11.10.1985-08.05.1986
Oddbjørn Karmhus Nordset (Sp)
10.06.1983-03.10.1985
Helge Barstad (H)
14.10.1981-07.06.1983
Ola Skjølaas (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Ola Skjølaas (Ap)
02.06.1979-03.02.1981
Ole Klemet Sara (Ap)
15.01.1976-03.06.1979
Ole Klemet Sara (Ap)
12.11.1973-14.01.1976
Arnvid Førde (Sp)
25.10.1972-15.10.1973
Hans Andreas Solberg (Ap)
19.03.1971-17.10.1972
Per E. Vale (V)
08.12.1969-16.03.1971
Johan Kleppe (V)
01.01.1968-30.07.1969
Hans Kristian Seip (V)
22.08.1966-29.06.1967
Oskar Ingemann Øksnes (Ap)
01.06.1964-11.10.1965
Theodor Dyring (H)
28.08.1963-24.09.1963
Thorstein Treholt (Ap)
22.01.1955-31.08.1957
Thorstein Treholt (Ap)
04.06.1954-21.01.1955
Rasmus Nordbø (Ap)
19.03.1948-18.11.1951