Statssekretærer fordelt på departement

Om Barne- og familiedepartementet (18000) (01.01.1991-31.12.2005)

Om Barne- og likestillingsdepartementet (18000) (01.01.2006-31.12.2009)

Om Barne- og likestillingsdepartementet (18000) (01.04.2016-)

Om Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet (18000) (01.01.2010-31.03.2016)

Om Familie- og forbrukerdepartementet (18000) (01.01.1990-31.12.1990)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Julian Thomas Farner-Calvert (KrF)
For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad

22.01.2019-
Jorunn Hallaråker (KrF)
For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad

22.01.2019-
Tom Erlend Skaug (H)
50%, for barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland

14.12.2018-22.01.2019
Tom Erlend Skaug (H)
For barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland

17.01.2018-14.12.2018
Kai-Morten Terning (Frp)
Avskjed i nåde

01.04.2016-17.01.2018
Kai-Morten Terning (Frp)
For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Solveig Horne (Frp)

17.10.2014-31.03.2016
Maria Hoff Aanes (Frp)
For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Solveig Horne (Frp)

16.10.2013-17.10.2014
Kjetil Andreas Ostling (SV)
For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Inga Marte Thorkildsen (SV)

30.03.2012-15.10.2013
Ahmad Ghanizadeh (SV)
For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Inga Marte Thorkildsen (SV)

23.03.2012-15.10.2013
Midlertidig statssekretær Roger Østlie Sandum (SV)
Utnevnt til statssekretær midlertidig mens Kristin Halvorsen var statsråd i Barne-, likestillings-, og inkluderingsdepartementet.

05.03.2012-30.03.2012
Kirsti Bergstø (SV)
For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken (SV)

26.11.2010-05.03.2012
Henriette Westhrin (SV)
01.01.2010-30.03.2012
Henriette Westhrin (SV)
21.10.2009-31.12.2009
Lotte Grepp Knutsen (Ap)
27.03.2009-20.10.2009
Krishna Chudasama (Ap)
For barne- og likestillingsminister Karita Bekkemellem (Ap)

28.10.2005-30.11.2006
Kjell Erik Øie (Ap)
21.10.2005-27.03.2009
Hans Olav Syversen (KrF)
For barne- og familieminister Laila Dåvøy (KrF)

09.10.2003-30.09.2005
Odd Anders With (KrF)
For barne- og familieminister Laila Dåvøy (KrF)

19.10.2001-09.10.2003
Solveig Varnes Solbakken (Ap)
For barne- og familieminister Karita Bekkemellem (Ap)

17.03.2000-18.10.2001
Torunn Laupsa (KrF)
For barne- og familieminister Valgerd Svarstad Haugland (KrF)

23.08.1999-16.03.2000
Odd Anders With (KrF)
For barne- og familieminister Valgerd Svarstad Haugland (KrF)

27.10.1997-22.08.1999
Sylfest Lomheim (Ap)
For barne- og familieminister Sylvia Brustad (Ap)

04.04.1997-16.10.1997
Ingunn Yssen (Ap)
For barne- og familieminister Sylvia Brustad (Ap)

25.10.1996-03.04.1997
Ingunn Yssen (Ap)
For barne- og familieminister Grete Anni Berget (Ap)

24.06.1994-24.10.1996
Stig Erik Fossum (Ap)
For barne- og familieminister Grete Anni Berget (Ap)

01.01.1992-23.06.1994
Ann-Rigmor Lauritsen (Ap)
19.11.1990-12.12.1991
Idar Magne Holme (KrF)
For familie- og forbrukerminister Solveig Helene Sollie (KrF)

01.01.1990-02.11.1990