Statssekretærer fordelt på departement

Om Justis- og beredskapsdepartementet (13000) (01.01.2014-22.11.2017)

Om Justis- og politidepartementet (13000) (17.11.1818-01.01.2014)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Statssekretær Vidar Brein-Karlsen (FrP)
Konstituert 9.10.2017 - 7.9.2018 for statsråd Per-Willy Trudvang Amundsen.

09.10.2017-07.09.2018
Statssekretær Torkil Åmland (FrP)
For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug. Konstituert 1.10.2017 - 7.9.2018

01.10.2017-07.09.2018
Statssekretær Torkil Åmland (FrP)
Statssekretær for innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug

13.01.2017-30.06.2017
Statssekretær Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP)
For statsråd Per-Willy Trudvang Amundsen. Permisjon 1.10.2017 - 7.9.2018

20.12.2016-01.10.2017
Statssekretær Anette Carnarius Elseth (FrP)
For Per-Willy Trudvang Amundsen

20.12.2016-22.11.2017
Statssekretær Thor Kleppen Sættem (H)
For Per-Willy Trudvang Amundsen

20.12.2016-22.11.2017
Statssekretær Fabian Stang (H)
For Sylvi Listhaug

21.10.2016-22.11.2017
statssekretær Ole Vanebo (FrP)
For statsråd Anders Anundsen

19.02.2016-20.12.2016
Statssekretær Marit Berger Røsland (H)
For statsråd Sylvi Listhaug

16.12.2015-23.09.2016
Statssekretær Jøran Kallmyr (FrP)
For statsråd Sylvi Listhaug

16.12.2015-19.02.2016
statssekretær Hanne Caroline Simonsen Iversen (FrP)
For statsråd Sylvi Listhaug

16.12.2015-20.12.2016
Statssekretær Gjermund Hagesæter (FrP)
19.06.2015-20.12.2016
Statssekretær Jøran Kallmyr (FrP)
For statsråd Anders Anundsen

17.10.2014-15.12.2015
Hans Johan Røsjorde (FrP)
25.10.2013-18.06.2015
Vidar Brein-Karlsen (FrP)
For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug. Permisjon 9.10.2017 - 7.9.2018

16.10.2013-09.10.2017
Himanshu Gulati (FrP)
16.10.2013-16.10.2014
Pål Martin Sand (Ap)
02.05.2013-15.10.2013
Kristin Bergersen (Ap)
21.09.2012-21.09.2012
Konstituert statssekretær Kristin Bergersen (Ap)
Konstituert fra 02.02.2012.

02.02.2012-15.10.2013
Eirik Øwre Thorshaug (Ap)
Permisjon fra 02.02.2012- .

16.12.2011-07.09.2012
Departementskonstituert statssekretær Eirik Øwre Thorshaug (Ap)
Konstituert 11.11.2011-31.12.2011.

19.09.2011-15.12.2011
Departementskonstituert statssekretær Eirik Øwre Thorshaug (Ap)
01.01.2011-31.03.2011
Pål Lønseth (Ap)
21.10.2009-15.10.2013
Departementskonstituert statssekretær Eirik Øwre Thorshaug (Ap)
29.04.2009-20.10.2009
Astri Aas-Hansen (Ap)
09.02.2007-02.05.2013
Terje Moland Pedersen (Ap)
21.10.2005-20.01.2012
Anne Rygh Pedersen (Ap)
21.10.2005-08.02.2007
Trond Prytz (V)
18.06.2004-16.10.2005
Jørn Holme (V)
26.10.2001-17.06.2004
Rita Sletner (V)
26.10.2001-16.10.2005
Anne Lise Ryel (Ap)
31.03.2000-18.10.2001
Øystein Mæland (Ap)
24.03.2000-18.10.2001
Atle Hamar (V)
19.03.1999-16.03.2000
Bjørn Johan Solbakken (KrF)
28.11.1997-16.03.2000
Åshild Anmarkrud (KrF)
17.10.1997-14.03.1999
Torolv Groseth (Ap)
27.06.1997-16.10.1997
Ingunn Yssen (Ap)
04.04.1997-16.10.1997
Berit Reiss-Andersen (Ap)
07.11.1996-03.04.1997
Øystein Mæland (Ap)
01.11.1996-26.06.1997
Øystein Mæland (Ap)
01.05.1994-24.10.1996
Nils Asbjørn Engstad (Ap)
28.06.1993-24.02.1994
Ingeborg Moen Borgerud (Ap)
18.09.1992-24.10.1996
Tore-Jarl Christensen (Ap)
16.11.1990-03.09.1992
Bjørn Stordrange (H)
16.10.1989-02.11.1990
Tore-Jarl Christensen (Ap)
05.09.1986-15.10.1989
Christian Hambro (Ap)
09.05.1986-04.09.1986
Jon Lyng (H)
02.10.1985-08.05.1986
Tore Husebø (H)
14.11.1983-14.11.1985
Sveinung O. Flaaten (H)
08.06.1983-20.10.1983
Sveinung O. Flaaten (H)
14.10.1981-07.06.1983
Hans Bendiksby (Ap)
12.06.1981-13.10.1981
Thor-Erik Johansen (Ap)
04.02.1981-08.05.1981
Thor-Erik Johansen (Ap)
25.01.1980-03.02.1981
Kai Ekanger (Ap)
15.01.1976-07.10.1979
Kai Ekanger (Ap)
22.10.1973-14.01.1976
Elsa Rastad Bråten (Ap)
26.03.1971-17.10.1972
Jan P. Syse (H)
01.11.1970-16.03.1971