Statssekretærer fordelt på departement

Om Finans- og tolldepartementet (1000) (17.11.1818-31.12.1999)

Om Finansdepartementet (1000) (01.01.2000-21.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
statssekretær Cecilie Brein-Karlsen (FrP)
16.01.2017-21.11.2017
Statssekretær Brage Baklien (FrP)
16.12.2016-21.11.2017
statssekretær Petter Kvinge Tvedt (FrP)
30.05.2016-21.11.2017
statssekretær André Kolve (FrP)
16.12.2015-20.12.2016
Statssekretær Tore Vamraak (H)
19.06.2015-21.11.2017
Statssekretær Fredrik Farber (FrP)
17.10.2014-29.05.2016
Statssekretær Jon Georg Dale (FrP)
17.10.2014-15.12.2015
Paal Bjørnestad (FrP)
16.10.2013-16.12.2016
Jon Gunnar Pedersen (H)
16.10.2013-18.06.2015
Ole Berget (FrP)
16.10.2013-17.10.2014
Jørgen Næsje (FrP)
16.10.2013-21.11.2017
Morten Søberg (Sp)
17.12.2010-15.10.2013
Kjetil Lund (Ap)
20.10.2009-15.10.2013
Hilde Singsaas (Ap)
20.10.2009-15.10.2013
Bernt Sverre Mehammer (SV)
Vikariat for Roger Schjerva

18.05.2009-31.07.2009
Henriette Westhrin (SV)
18.10.2007-20.10.2009
Ole Morten Geving (Sp)
12.10.2007-17.12.2010
Departementskonstituert statssekretær Sigrid Hjørnegård (Sp)
06.08.2007-02.09.2007
Kjersti Markusson (SV)
21.10.2005-21.10.2007
Roger Schjerva (SV)
Permittert 18.05.2009 - 31.07.2009

17.10.2005-15.10.2013
Geir Axelsen (Ap)
17.10.2005-20.10.2009
Bjørn Arild Gram (Sp)
Permittert 06.08.2007 - 02.09.2007

17.10.2005-11.10.2007
Roger Østlie Sandum (SV)
17.10.2005-20.10.2009
Geir Olsen (V)
01.01.2005-16.10.2005
Harald Solberg (KrF)
04.08.2003-16.10.2005
Øystein Børmer (H)
19.10.2001-16.10.2005
Kari Elisabeth Olrud Moen (H)
19.10.2001-16.10.2005
Knut Arild Hareide (KrF)
19.10.2001-04.08.2003
Hege Marie Norheim (Ap)
13.10.2000-18.10.2001
Ellen Mo (Ap)
03.04.2000-18.10.2001
Vidar Ovesen (Ap)
24.03.2000-18.10.2001
Reinert Andreas Leirvik (V)
17.01.2000-16.03.2000
Konstituert statssekretær Brynjulf Moe (V)
05.12.1997-22.09.1998
Tori Hoven (V)
Permittert 02.12.1997 - 23.09.1998

23.10.1997-16.03.2000
Endre Skjørestad (Sp)
17.10.1997-16.03.2000
Arne Synnes (KrF)
17.10.1997-14.10.1999
Konstituert statssekretær Tom Therkildsen (Ap)
30.05.1997-02.10.1997
Mary Synnøve Kvidal (Ap)
01.11.1996-16.10.1997
Marianne van den Houten Andreassen (Ap)
Permittert fra 30.05.1997

25.10.1996-16.10.1997
Ottar Brage Guttelvik (Ap)
01.02.1995-24.10.1996
Marianne van den Houten Andreassen (Ap)
19.08.1994-24.10.1996
Jan Aaboen (Ap)
14.01.1991-18.08.1994
Svein Harald Øygard (Ap)
03.11.1990-30.12.1994
Trond Reinertsen (H)
17.10.1989-02.11.1990
Dagfinn Høybråten (KrF)
16.10.1989-02.11.1990
Bjørn Skogstad Aamo (Ap)
09.05.1986-15.10.1989
Øystein Josefsen (H)
25.04.1986-08.05.1986
Halvard Nonslid Sveen (KrF)
01.11.1985-08.05.1986
Morten Steenstrup (H)
18.10.1985-24.04.1986
Arnulf Ingebrigtsen (H)
10.05.1985-17.10.1985
Eivind Reiten (Sp)
17.06.1983-03.10.1985
Kjell Storvik (H)
08.06.1983-05.05.1985
Kjell Storvik (H)
14.10.1981-07.06.1983
Tove Strand Gerhardsen (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Kari Gjesteby (Ap)
17.10.1979-03.02.1981
Tormod Hermansen (Ap)
08.03.1979-07.10.1979
Bjørn Skogstad Aamo (Ap)
15.01.1976-24.02.1979
Bjørn Skogstad Aamo (Ap)
19.10.1973-14.01.1976
Håvard Alstadheim (V)
27.10.1972-15.10.1973
Juul Bjerke (Ap)
19.03.1971-17.10.1972
Leiv Magnus Vidvei (V)
20.02.1970-16.03.1971
Jon Ola Hauger Norbom (V)
13.02.1967-15.10.1969
Magne Lerheim (V)
14.02.1966-29.04.1967
Per Dragland (Ap)
10.02.1964-11.10.1965
Per Kleppe (Ap)
25.02.1957-28.02.1962
Karl Trasti (Ap)
22.01.1955-27.12.1956
Odd Chr. Gøthe (Ap)
01.02.1952-21.01.1955
Gunnar Bøe (Ap)
11.07.1947-01.01.1948