Statssekretærer fordelt på departement

Om Statsministerens kontor (100) (02.10.1939-20.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statssekretærer Virkeperiode
Statssekretær Frode Gaasland Hestnes (FrP)
27.10.2017-20.11.2017
Statssekretær Svein Arne Flåtten (H)
01.10.2017-20.11.2017
Statssekretær Sunniva Ihle Steinstad (H)
21.04.2017-20.11.2017
Konstituert statssekretær Tom Erlend Skaug (H)
16.01.2017-12.02.2017
Statssekretær Marianne Eikvåg Groth (H)
17.06.2016-20.11.2017
Statssekretær Tom-Christer Nilsen (H)
16.12.2015-11.05.2016
Statssekretær Torkild Hebbert Haukaas (H)
19.06.2015-13.10.2017
Statssekretær Ingvild Næss Stub (H)
19.06.2015-20.11.2017
statssekretær Marit Berger Røsland (H)
17.10.2014-15.12.2015
Statssekretær Himanshu Gulati (FrP)
Fra 15. januar 2016 og inntil videre konstituert i en 25% stilling som statssekretær for statsråd Linda Cathrine Hofstad Helleland i Kulturdepartementet.

17.10.2014-30.09.2017
Julie Margrethe Brodtkorb (H)
16.10.2013-21.04.2017
Lars Øy (H)
16.10.2013-20.11.2017
Sigbjørn Aanes (H)
16.10.2013-20.11.2017
Fredrik Farber (FrP)
16.10.2013-16.10.2014
Statssekretær Laila Bokhari (H)
For Erna Solberg

16.10.2013-17.06.2016
Tore Vamraak (H)
16.10.2013-18.06.2015
Mette Nord (Ap)
12.11.2012-13.09.2013
Erik Lahnstein (Sp)
28.09.2012-15.10.2013
Inger Anne Ravlum (Ap)
11.06.2011-15.10.2013
Hans Kristian Amundsen (Ap)
09.05.2011-15.10.2013
Lotte Grepp Knutsen (Ap)
13.01.2010-15.08.2010
Tor Brostigen (SV)
01.01.2010-15.10.2013
Snorre Wikstrøm (Ap)
21.10.2009-15.10.2013
Mina Gerhardsen (Ap)
Permisjon fra 07.05.2011-02.02.2012

21.10.2009-30.09.2011
Dagfinn Sundsbø (Sp)
21.10.2009-28.09.2012
Jan-Erik Larsen (Ap)
15.09.2008-20.10.2009
Per Johannessøn Jordal (Sp)
03.02.2008-20.10.2009
Snorre Wikstrøm (Ap)
01.01.2008-14.09.2008
Kjersti Markusson (SV)
22.10.2007-01.01.2010
Hilde Singsaas (Ap)
01.12.2006-20.10.2009
Karl Eirik Schjøtt-Pedersen (Ap)
01.12.2006-20.10.2009
Lars Erik Flatø (Ap)
17.10.2005-30.11.2006
Bård Vegar Solhjell (SV)
Utnevnt til statsråd 18.10.2007

17.10.2005-17.10.2007
Hege Solbakken (Sp)
17.10.2005-02.03.2008
Rita Skjærvik (Ap)
Permittert 09.03.2006 - 01.11.2006 og 18.01.2010-15.08.2010

17.10.2005-15.10.2013
Torbjørn Giæver Eriksen (Ap)
17.10.2005-11.06.2011
Svein Fjellheim (Ap)
17.10.2005-12.11.2012
Morten Wetland (Ap)
17.10.2005-31.12.2007
Gunnar Husan (KrF)
16.11.2001-16.10.2005
Siv Nordrum (KrF)
16.11.2001-16.10.2005
Kari Husøy (KrF)
19.10.2001-16.10.2005
Gunnar Kvassheim (V)
19.10.2001-30.09.2005
Odd Jostein Sæter (KrF)
19.10.2001-16.10.2005
Eirik Ola Hektoen Moen (H)
19.10.2001-16.10.2005
Lisbeth Berg-Hansen (Ap)
20.10.2000-18.10.2001
Tom Therkildsen (Ap)
08.05.2000-18.10.2001
Jan-Erik Larsen (Ap)
31.03.2000-18.10.2001
Hege Marie Norheim (Ap)
24.03.2000-12.10.2000
Norvald Mo (Ap)
24.03.2000-18.10.2001
Tore Killingland (V)
25.02.2000-16.03.2000
Helge Eide (KrF)
18.10.1999-16.03.2000
Anna Kristine Jahr Røine (Sp)
18.10.1999-16.03.2000
Åslaug Marie Haga (Sp)
Utnevnt til statsråd 08.10.1999.

29.03.1999-07.10.1999
Jarle Skjørestad (Sp)
17.10.1997-28.03.1999
Per Tore Woie (V)
17.10.1997-16.03.2000
Kari Husøy (KrF)
17.10.1997-16.03.2000
Gunnar Husan (KrF)
17.10.1997-16.03.2000
Odd Jostein Sæter (KrF)
17.10.1997-16.03.2000
Terje Moe Gustavsen (Ap)
27.06.1997-16.10.1997
Sten R. Helland (Ap)
01.11.1996-21.08.1997
Britt Annie Schultz (Ap)
01.11.1996-16.10.1997
Frøy Kannert (Ap)
25.10.1996-16.10.1997
Norvald Mo (Ap)
25.10.1996-16.10.1997
Martin Kolberg (Ap)
13.07.1995-24.10.1996
Morten Wetland (Ap)
23.12.1994-24.10.1996
Norvald Mo (Ap)
21.01.1994-24.10.1996
Øystein Singsaas (Ap)
08.06.1992-24.10.1996
Gerd Liv Valla (Ap)
10.01.1992-20.01.1994
Svein Roald Hansen (Ap)
10.01.1992-03.08.1995
Ole Berrefjord (Ap)
12.11.1990-22.12.1994
Sigrun Helene Løken (Ap)
09.11.1990-09.01.1992
Per Arne Bjerke (Ap)
03.11.1990-29.04.1992
Bjørn Skogstad Aamo (Ap)
03.11.1990-04.03.1993
Kai Eide (H)
17.10.1989-02.11.1990
Arvid Moss (H)
16.10.1989-02.11.1990
Kjell Hanssen (H)
16.10.1989-02.11.1990
Arne Strand (Ap)
19.01.1987-15.10.1989
Eldrid Nordbø (Ap)
20.05.1986-15.10.1989
Torstein Moland (Ap)
09.05.1986-15.10.1989
Theodor Harald Hanisch (Ap)
09.05.1986-15.10.1989
Morten Steenstrup (H)
25.04.1986-08.05.1986
Nils Morten Udgaard (H)
04.12.1984-08.05.1986
Arne Skauge (H)
31.08.1984-24.04.1986
Erik Nessheim (H)
08.06.1983-08.05.1986
Erling jr. Norvik (H)
08.06.1983-30.08.1984
Kjell Colding (H)
08.06.1983-03.12.1984
Kjell Colding (H)
14.10.1981-07.06.1983
Erling jr. Norvik (H)
14.10.1981-07.06.1983
Erik Nessheim (H)
Permittert 07.09.1982 - 03.10.1982

14.10.1981-07.06.1983
Arne Øien (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Olav Bucher-Johannessen (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Wiktor Martinsen (Ap)
04.02.1981-13.10.1981
Per Kjell Vassbotn (Ap)
25.01.1980-03.02.1981
Olav Bucher-Johannessen (Ap)
25.01.1980-03.02.1981
Paul Engstad (Ap)
28.06.1976-23.01.1980
Oluf Fuglerud (Ap)
15.01.1976-26.06.1976
Eskild Jensen (Ap)
15.01.1976-23.01.1980
Kjell Thorbjørn Kristensen (Ap)
15.01.1976-03.02.1981
Kjell Thorbjørn Kristensen (Ap)
16.10.1973-14.01.1976
Arne Gunnar Stein Lie (Ap)
16.10.1973-14.01.1976
Oluf Fuglerud (Ap)
16.10.1973-14.01.1976
Oluf Arntsen (KrF)
13.08.1973-15.10.1973
Harald Synnes (KrF)
31.10.1972-18.08.1973
Per Høybråten (KrF)
30.10.1972-06.09.1973
Kjell Magne Bondevik (KrF)
23.10.1972-05.08.1973
Konstituert statssekretær Kjell Thorbjørn Kristensen (Ap)
07.08.1972-30.09.1972
Erik Himle (Ap)
Permittert fra 06.07.1972

19.04.1971-17.10.1972
Arne Gunnar Stein Lie (Ap)
19.03.1971-17.10.1972
Oluf Fuglerud (Ap)
19.03.1971-17.10.1972
Ole Norvall Hoemsnes (H)
Presse- og informasjonsråd

01.06.1970-16.03.1971
Emil Kristian Vindsetmo (Uavh.)
26.01.1966-16.03.1971
Odd Bye (Sp)
29.10.1965-16.03.1971
Dagfin Juel (Ap)
25.09.1963-11.10.1965
Olaf Solumsmoen (Ap)
25.09.1963-11.10.1965
Kjell Gjøstein Aabrek (Ap)
Permittert fra 25.09.1965

25.09.1963-11.10.1965
Paul Thyness (H)
28.08.1963-24.09.1963
Ivar Johansen (H)
28.08.1963-24.09.1963
Kjell Gjøstein Aabrek (Ap)
01.01.1958-27.08.1963
Dagfin Juel (Ap)
01.04.1956-27.08.1963
Olaf Solumsmoen (Ap)
06.01.1956-27.08.1963
Statsministersekretær Kai Birger Knudsen (Ap)
23.05.1955-30.12.1955
Statsministersekretær Olaf Solumsmoen (Ap)
Pressesaker

22.01.1955-05.01.1956
Statsministersekretær Arnfinn Guldvog (Ap)
Ekspedisjonssjef fra 06.01.1956

22.01.1955-05.01.1956
Statsministersekretær Inge Scheflo (Ap)
01.04.1953-21.01.1955
Statsministersekretær Olaf Solumsmoen (Ap)
Pressesaker

19.11.1951-21.01.1955
Statsministersekretær Arnfinn Guldvog (Ap)
Nøyaktig avskjedsdag i 1951 er ikke stadfestet

19.11.1951-21.01.1955
Statsministersekretær Arne Gunnar Haarr (Ap)
Nøyaktig avskjedsdag i 1951 er ikke stadfestet

19.11.1951-30.12.1951
Statsministersekretær Kai Birger Knudsen (Ap)
Utnevnt til konstituert statsråd 18.10.1952

19.11.1951-17.10.1952
Statsministersekretær Arne Gunnar Haarr (Ap)
01.01.1949-18.11.1951
Statsministersekretær Olaf Solumsmoen (Ap)
Pressesaker

08.11.1948-18.11.1951
Statsministersekretær Kai Birger Knudsen (Ap)
01.04.1948-18.11.1951
Statsministersekretær Arnfinn Vik (Ap)
Nøyaktig tiltredelsesdag i 1947 er ikke stadfestet

01.02.1948-30.12.1948
Statsministersekretær Helge Sivertsen (Ap)
28.06.1947-10.07.1947
Statsministersekretær Arnfinn Guldvog (Ap)
Nøyaktig tiltredelsesdag i 1947 er ikke stadfestet

01.01.1947-30.12.1948
Statsministersekretær Johan Zeier Cappelen (Ap)
01.07.1946-28.02.1948
Statsministersekretær Johan Henrik Hoffman (Ap)
15.11.1945-23.04.1946
Statsministersekretær Gunnar Bøe (Ap)
09.11.1945-10.07.1947
Statsministersekretær Gunnar Bøe (Ap)
28.06.1945-04.11.1945
Statsministersekretær Jens Christian Hauge (Ap)
28.06.1945-04.11.1945