Statsråder fordelt på departement

Om Statsråd uten portefølje (99999) (02.03.1814-24.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Stabssjef Karl Eirik Schjøtt-Pedersen (Ap) 21.10.2009-15.10.2013
Konsultativ statsråd Aase Bjerkholt (Ap) 01.08.1955-20.12.1956
Nils Hønsvald (Ap) 30.06.1950-13.09.1950
Konsultativ statsråd Paul Hartmann (Uavh.) 02.02.1942-19.03.1942
Konsultativ statsråd Paul Hartmann (Uavh.) 19.09.1941-27.11.1941
Konsultativ statsråd Anders Fjelstad (Bp) 07.06.1940-06.10.1943
Konsultativ statsråd Anders Rasmus Frihagen (Ap) 07.06.1940-01.04.1942
Konsultativ statsråd Arne Toralf Sunde (V) 07.06.1940-18.11.1940
Konsultativ statsråd Sven Nielsen (H) 22.04.1940-08.03.1945
Konsultativ statsråd Johan Ludwig Mowinckel (V) 22.04.1940-04.06.1942
Konsultativ statsråd Jakob Nilsson Vik (Bp) 22.04.1940-01.05.1941
Hans Georg Jacob Stang (V) 01.09.1887-30.09.1887
Christian A. Selmer 01.09.1880-10.10.1880
Jonas Collett 01.08.1821-31.12.1821
Jonas Collett 01.01.1819-30.04.1819
Christian Krohg 01.03.1818-30.09.1818
Christian Krohg 28.02.1818-09.10.1818
Severin Løvenskiold 28.11.1814-30.06.1817
Christian Krohg 18.11.1814-31.01.1815
Niels Aall 11.11.1814-27.11.1814
Marcus Gjøe Rosenkrantz 11.11.1814-30.01.1815
Carsten Tank Anker 11.11.1814-04.05.1815
Thomas Fasting 13.10.1814-03.11.1814
Marcus Gjøe Rosenkrantz 02.03.1814-10.11.1814