Statsråder fordelt på departement

Om Kultur- og kirkedepartementet (34000) (01.01.2002-31.12.2009)

Om Kulturdepartementet (34000) (01.01.2010-21.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H) 16.12.2015-21.11.2017
Kultur- og kirkeminister Torhild Widvey (H) 16.10.2013-15.12.2015
Kulturminister Hadia Tajik (Ap) 21.09.2012-15.10.2013
Kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap) 01.01.2010-21.09.2012
Kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap) 21.10.2009-31.12.2009
Trond Giske (Ap) 17.10.2005-20.10.2009
Valgerd Svarstad Haugland (KrF) 01.01.2002-16.10.2005