Statsråder fordelt på departement

Om Departementet for handel og skipsfart (3000) (22.09.1955-31.12.1987)

Om Handelsdepartementet (3000) (05.12.1947-21.09.1955)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Kurt Mosbakk (Ap) 09.05.1986-31.12.1987
Asbjørn Haugstvedt (KrF) 08.06.1983-08.05.1986
Arne Skauge (H) 14.10.1981-07.06.1983
Kari Gjesteby (Ap) 04.02.1981-13.10.1981
Reiulf Steen (Ap) 08.10.1979-03.02.1981
Hallvard Bakke (Ap) 15.01.1976-07.10.1979
Einar Magnussen (Ap) 27.09.1974-14.01.1976
Jens Evensen (Ap) 16.10.1973-26.09.1974
Hallvard Eika (V) 18.10.1972-15.10.1973
Per Kleppe (Ap) 17.03.1971-17.10.1972
Otto Grieg Tidemand (H) 05.06.1970-16.03.1971
Kåre Willoch (H) 12.10.1965-04.06.1970
Trygve Lie (Ap) 20.01.1964-11.10.1965
Erik Himle (Ap) 25.09.1963-19.01.1964
Kåre Willoch (H) 28.08.1963-24.09.1963
Oscar Christian Gundersen (Ap) 13.01.1962-27.08.1963
Arne Skaug (Ap) 22.01.1955-12.01.1962
Nils Langhelle (Ap) 15.06.1954-21.01.1955
Oscar Torp (Ap) 03.06.1954-14.06.1954
Erik Brofoss (Ap) 19.11.1951-01.06.1954
Erik Brofoss (Ap) 06.12.1947-18.11.1951