Statsråder fordelt på departement

Om Arbeids- og administrasjonsdepartementet (29000) (01.01.1998-01.10.2004)

Om Planleggings- og samordningsdepartementet (29000) (01.01.1997-31.12.1997)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Moderniseringsminister Morten Andreas Meyer (H) 18.06.2004-30.09.2004
Morten Andreas Meyer (H) 08.03.2004-17.06.2004
Victor D. Norman (H) 19.10.2001-07.03.2004
Jørgen Kosmo (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Laila Dåvøy (KrF) 15.03.1999-16.03.2000
Eldbjørg Løwer (V) 17.10.1997-14.03.1999
Bendik Rugaas (Ap) 01.01.1997-16.10.1997