Statsråder fordelt på departement

Om Nærings- og handelsdepartementet (28000) (01.01.1997-01.01.2014)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap) 21.10.2009-15.10.2013
Sylvia Brustad (Ap) 20.06.2008-20.10.2009
Dag Terje Andersen (Ap) 29.09.2006-19.06.2008
Odd Eriksen (Ap) 17.10.2005-28.09.2006
Børge Brende (H) 18.06.2004-16.10.2005
Ansgar Gabrielsen (H) 19.10.2001-17.06.2004
Grete Knudsen (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Lars Sponheim (V) 17.10.1997-16.03.2000
Grete Knudsen (Ap) 01.01.1997-16.10.1997