Statsråder fordelt på departement

Om Kulturdepartementet (26000) (01.01.1991-31.12.2001)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Valgerd Svarstad Haugland (KrF) 19.10.2001-31.12.2001
Ellen Horn (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Åslaug Marie Haga (Sp) 08.10.1999-16.03.2000
Anne Enger Lahnstein (Sp) 17.10.1997-07.10.1999
Turid Birkeland (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Åse Kleveland (Ap) 01.01.1991-24.10.1996