Statsråder fordelt på departement

Om Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet (25000) (01.01.1991-31.12.2001)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Kristin Clemet (H) 19.10.2001-31.12.2001
Trond Giske (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Jon Lilletun (KrF) 17.10.1997-16.03.2000
Reidar Sandal (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Reidar Sandal (Ap) 22.12.1995-24.10.1996
Gudmund Hernes (Ap) 01.01.1991-21.12.1995