Statsråder fordelt på departement

Om Kultur- og vitenskapsdepartementet (22000) (01.01.1982-31.12.1989)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Eleonore Bjartveit (KrF) 16.10.1989-31.12.1989
Hallvard Bakke (Ap) 09.05.1986-15.10.1989
Lars Roar Langslet (H) 08.06.1983-08.05.1986
Lars Roar Langslet (H) 01.01.1982-07.06.1983