Statsråder fordelt på departement

Om Administrasjonsdepartementet (17000) (01.01.1993-31.12.1996)

Om Arbeids- og administrasjonsdepartementet (17000) (01.01.1990-31.12.1992)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Bendik Rugaas (Ap) 29.11.1996-31.12.1996
Terje Rød-Larsen (Ap) 15.11.1996-28.11.1996
Sylvia Brustad (Ap) 25.10.1996-14.11.1996
Nils Olav Totland (Ap) 07.10.1993-24.10.1996
Oddny Aleksandersen (Ap) 04.09.1992-06.10.1993
Arbeids- og administrasjonsminister Tove Strand Gerhardsen (Ap) 03.11.1990-03.09.1992
Kristin Clemet (H) 01.01.1990-02.11.1990