Statsråder fordelt på departement

Om Statsrådsavdelingen i Stockholm (166) (14.11.1814-06.06.1905)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Harald Bothner (V) 11.03.1905-06.06.1905
Edvard Hagerup Bull (V) 11.03.1905-06.06.1905
Statsminister Jørgen G. Løvland (V) 11.03.1905-06.06.1905
Jakob Marius Schøning (V) 01.09.1904-10.03.1905
Birger Kildal (V) 01.09.1904-10.03.1905
Christian Michelsen (V) 22.10.1903-31.08.1904
Statsminister Sigurd Ibsen (V) 22.10.1903-10.03.1905
Paul Benjamin Vogt (H) 22.10.1903-31.08.1904
Elias Sunde (V) 01.06.1903-21.10.1903
Gunnar Knudsen (V) 21.04.1902-28.02.1903
Statsminister Ole Anton Qvam (V) 21.04.1902-21.10.1903
Sigurd Ibsen (V) 21.04.1902-21.10.1903
Gunnar Knudsen (V) 24.12.1901-20.04.1902
Søren Tobias Årstad (V) 01.06.1901-20.04.1902
Christian Sparre (V) 06.11.1900-22.12.1901
Hans Hein Theodor Nysom (V) 01.06.1900-05.11.1900
Elias Sunde (V) 01.05.1900-31.05.1900
Jørgen G. Løvland (V) 01.04.1899-31.05.1900
Georg August Thilesen (V) 01.04.1899-30.04.1900
Einar Løchen (V) 17.02.1898-31.03.1899
Hans Hein Theodor Nysom (V) 17.02.1898-28.02.1899
Statsminister Otto A. Blehr (V) 17.02.1898-20.04.1902
Thomas von Westen Engelhart (V) 01.08.1897-16.02.1898
Peder Nilsen (H) 01.08.1897-30.09.1897
Fredrik Stang Lund (V) 01.11.1896-31.07.1897
Olaj Johan Olsen (MV) 15.08.1896-31.07.1897
Baard Madsen Haugland (MV) 14.10.1895-06.05.1896
Statsminister Gregers Winther Wulfsberg Gram (H) 14.10.1895-16.02.1898
Harald Smedal (V) 14.10.1895-31.10.1896
Ole Andreas Furu (H) 10.08.1895-13.10.1895
Anton Christian Bang (H) 01.04.1895-13.10.1895
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (H) 01.07.1894-31.03.1895
Francis Hagerup (H) 01.07.1894-31.07.1895
Johannes Vinding Harbitz (H) 02.05.1893-30.06.1894
Ernst Motzfeldt (H) 02.05.1893-30.06.1894
Statsminister Gregers Winther Wulfsberg Gram (H) 02.05.1893-13.10.1895
Vilhelm Andreas Wexelsen (V) 01.07.1892-01.05.1893
Thomas von Westen Engelhart (V) 01.07.1892-01.05.1893
Statsminister Otto A. Blehr (V) 06.03.1891-01.05.1893
Carl Christian Berner (V) 06.03.1891-30.06.1892
Jacob Otto Lange (V) 06.03.1891-30.06.1892
Johan Henrik Paasche Thorne (H) 01.07.1890-05.03.1891
Ferdinand Nicolai Roll (H) 01.07.1890-05.03.1891
Ulrik Fredrik Christian Arneberg (H) 13.07.1889-30.06.1890
Ole Andreas Furu (H) 13.07.1889-30.06.1890
Statsminister Gregers Winther Wulfsberg Gram (H) 13.07.1889-05.03.1891
Edvard Apolloniussen Liljedahl (FV) 06.03.1889-12.07.1889
Peter Olrog Schjøtt (V) 30.08.1888-31.01.1889
Baard Madsen Haugland (V) 01.08.1888-12.07.1889
Statsminister Hans Georg Jacob Stang (V) 15.06.1888-12.07.1889
Konstituert statsminister Hans Georg Jacob Stang (V) 06.06.1888-14.06.1888
Peter Olrog Schjøtt (V) 13.03.1888-31.07.1888
Aimar August Sørenssen (Uavh.) 01.09.1887-31.07.1888
Hans Rasmus Astrup (V) 01.09.1887-16.02.1888
Birger Kildal (V) 01.08.1886-31.08.1887
Hans Georg Jacob Stang (V) 01.08.1886-31.08.1887
Sofus Arctander (V) 01.08.1885-31.07.1886
Elias Blix (V) 01.08.1885-31.07.1886
Hans Georg Jacob Stang (V) 26.06.1884-31.07.1885
Jakob Liv Rosted Sverdrup (V) 26.06.1884-31.07.1885
Statsminister Ole Jørgensen Richter () 26.06.1884-05.06.1888
Statsminister Carl Otto Løvenskiold 03.04.1884-25.06.1884
Ebbe Carsten Horneman Hertzberg 03.04.1884-25.06.1884
Konstituert statsminister Wolfgang Wensel von Haffner 21.03.1884-02.04.1884
Jacob Lerche Johansen 01.03.1884-19.05.1884
Nils Christian Egede Hertzberg 01.03.1884-02.04.1884
Jens Holmboe 01.09.1883-25.03.1884
Henrik Laurentius Helliesen 01.09.1883-29.02.1884
Christian Homann Schweigaard 01.09.1882-31.08.1883
Nils Vogt 01.09.1882-31.08.1883
Jacob Lerche Johansen 01.11.1881-31.08.1882
Christian Jensen 26.09.1881-31.08.1882
Christian Jensen 01.09.1881-15.09.1881
Rasmus Tønder Nissen 01.11.1880-15.09.1881
Ole Andreas Bachke 01.09.1880-31.10.1881
Henrik Laurentius Helliesen 01.09.1879-31.08.1880
Adolph Frederik Munthe 01.08.1879-31.08.1880
Jens Holmboe 01.10.1878-31.08.1879
Nils Vogt 01.08.1878-31.07.1879
Jacob Lerche Johansen 01.10.1877-31.10.1878
Johan Collett Falsen 01.08.1877-31.07.1878
Rasmus Tønder Nissen 01.11.1876-30.09.1877
Christian A. Selmer 01.08.1876-31.07.1877
Henrik Laurentius Helliesen 01.10.1875-31.10.1876
Jens Holmboe 21.07.1875-30.09.1875
Nils Vogt 01.07.1875-31.07.1876
Jens Holmboe 01.10.1874-25.05.1875
Lorents Henrik Müller Segelcke 01.07.1874-25.05.1875
Johan Collett Falsen 01.09.1873-30.09.1874
Jacob Lerche Johansen 01.06.1873-31.07.1874
Nils Vogt 01.09.1872-31.08.1873
Henrik Laurentius Helliesen 01.07.1872-31.05.1873
Nils Christian Irgens 01.02.1872-27.05.1872
Statsminister Otto Richard Kierulf 01.11.1871-20.03.1884
Fungerende statsminister Georg Christian Sibbern 09.10.1871-31.10.1871
Hans Gerhard Colbjørnsen Meldahl 01.10.1871-31.08.1872
Ole Jacob Broch 01.08.1871-31.01.1872
August Christian Manthey 01.09.1870-30.09.1871
Johan Collett Falsen 01.07.1870-31.07.1871
Henrik Laurentius Helliesen 01.10.1869-30.09.1870
Hans Gerhard Colbjørnsen Meldahl 01.06.1869-30.06.1870
Christian Zetlitz Bretteville 01.06.1868-30.09.1869
August Christian Manthey 01.06.1868-31.05.1869
Erik Røring Møinichen 01.10.1867-31.05.1868
Wolfgang Wensel von Haffner 01.07.1867-31.05.1868
Hans Gerhard Colbjørnsen Meldahl 01.10.1866-30.09.1867
Harald Nicolai Storm Wergeland 01.08.1866-30.06.1867
Henrik Laurentius Helliesen 01.10.1865-30.09.1866
Christian Zetlitz Bretteville 01.08.1865-31.07.1866
Erik Røring Møinichen 01.10.1864-30.09.1865
August Christian Manthey 01.09.1864-31.07.1865
Wolfgang Wensel von Haffner 01.10.1863-30.09.1864
Hans Gerhard Colbjørnsen Meldahl 01.10.1863-31.08.1864
Harald Nicolai Storm Wergeland 01.10.1862-30.09.1863
Erik Røring Møinichen 01.09.1862-30.09.1863
Statsminister Georg Christian Sibbern 17.12.1861-08.10.1871
Konstituert statsminister Christian Zetlitz Bretteville 30.11.1861-16.12.1861
Otto Vincent Lange 01.09.1861-31.08.1862
Ketil Motzfeldt 26.08.1861-30.09.1861
Christian Zetlitz Bretteville 01.08.1861-31.08.1862
Ketil Motzfeldt 01.11.1860-11.08.1861
August Christian Manthey 01.09.1860-11.09.1861
Erik Røring Møinichen 01.10.1859-31.10.1860
Christian Birch-Reichenwald 01.07.1859-31.08.1860
Konstituert statsminister Christian Zetlitz Bretteville 16.12.1858-31.05.1859
Statsminister Georg Christian Sibbern 16.12.1858-29.11.1861
Otto Vincent Lange 01.09.1858-30.09.1859
Christian Zetlitz Bretteville 01.08.1858-30.06.1859
Henrik Steffens Hagerup 15.10.1857-31.08.1858
August Christian Manthey 24.09.1857-31.07.1858
August Christian Manthey 01.08.1857-13.09.1857
Hans Glad Bloch 01.09.1856-13.09.1857
Otto Vincent Lange 01.06.1856-31.07.1857
Hans Christian Petersen 01.09.1855-31.08.1856
Erik Røring Møinichen 01.06.1855-31.05.1856
Hans Riddervold 01.09.1854-31.08.1855
Frederik Stang 01.06.1854-20.04.1856
Thomas Edvard von Westen Sylow 01.12.1853-25.09.1854
Hans Christian Petersen 01.09.1853-30.06.1854
Ole Wilhelm Erichsen 01.11.1852-31.08.1853
Christian Zetlitz Bretteville 01.09.1852-10.10.1852
Jørgen Herman Vogt 18.07.1852-31.08.1852
Thomas Edvard von Westen Sylow 18.07.1852-31.10.1852
Thomas Edvard von Westen Sylow 01.09.1851-14.07.1852
Jørgen Herman Vogt 01.09.1851-14.07.1852
Søren Anton Wilhelm Sørenssen 01.09.1850-31.08.1851
Nicolai Krog 01.09.1850-31.08.1851
Hans Riddervold 01.09.1849-31.08.1850
Hans Christian Petersen 01.07.1849-31.08.1850
Nicolai Krog 01.11.1848-31.08.1849
Frederik Stang 01.07.1848-30.06.1849
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.10.1847-31.10.1848
Hans Christian Petersen 01.07.1847-30.06.1848
Palle Rømer Fleischer 01.10.1846-30.09.1847
Jørgen Herman Vogt 01.05.1846-30.06.1847
Nicolai Krog 01.09.1845-30.09.1846
Olaus Michael Schmidt 01.04.1845-30.04.1846
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.09.1844-31.08.1845
Oluf Borch de Schouboe 01.09.1844-20.12.1844
Hans Christian Petersen 01.09.1843-31.08.1844
Poul Christian Holst 01.09.1843-31.08.1844
Olaus Michael Schmidt 01.09.1842-31.08.1843
Nicolai Krog 01.09.1841-31.08.1842
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.06.1841-31.08.1842
Statsminister Frederik Due 27.02.1841-15.12.1858
Oluf Borch de Schouboe 01.10.1840-31.08.1841
Hans Christian Petersen 01.06.1840-31.05.1841
Poul Christian Holst 01.09.1839-30.09.1840
Palle Rømer Fleischer 01.05.1839-31.05.1840
Olaus Michael Schmidt 01.07.1838-31.07.1839
Nicolai Krog 01.05.1838-30.04.1839
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.07.1837-30.06.1838
Konstituert statsråd Frederik Due 01.06.1837-31.07.1837
Oluf Borch de Schouboe 01.02.1837-28.02.1838
Poul Christian Holst 01.06.1836-31.05.1837
Thomas Fasting 01.06.1836-30.11.1836
Konstituert statsråd Frederik Due 01.04.1836-30.06.1836
Nicolai Krog 01.05.1835-30.04.1836
Peter Motzfeldt 01.09.1834-31.08.1835
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.08.1833-31.08.1834
Thomas Fasting 01.07.1833-31.08.1834
Poul Christian Holst 01.08.1832-31.07.1833
Nicolai Krog 01.08.1832-30.06.1833
Peter Motzfeldt 01.06.1831-31.07.1832
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.11.1830-31.12.1831
Thomas Fasting 01.01.1830-31.12.1830
Hans Hagerup Falbe 01.11.1829-16.10.1830
Peter Motzfeldt 01.11.1828-31.10.1829
Konstituert statsråd Frederik Due 01.09.1828-30.11.1828
Statsminister Severin Løvenskiold 10.07.1828-26.02.1841
Jørgen Herman Vogt 01.09.1827-31.01.1829
Thomas Fasting 01.09.1826-30.09.1827
Poul Christian Holst 01.09.1826-31.08.1827
Nicolai Krog 01.10.1825-31.08.1826
Hans Hagerup Falbe 01.05.1825-31.08.1826
Thomas Fasting 01.08.1824-31.08.1825
Peter Motzfeldt 01.05.1824-30.04.1825
Hans Hagerup Falbe 19.07.1823-30.04.1824
Poul Christian Holst 01.04.1823-31.07.1824
Konstituert statsråd Hans Hagerup Falbe 01.12.1822-18.07.1823
Niels Treschow 01.12.1822-31.03.1823
Statsminister Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.07.1822-14.11.1827
Konstituert statsråd Paul Hansen Birch 01.07.1822-30.09.1822
Konstituert statsråd Mathias Hagerup 01.07.1822-30.09.1822
Konstituert statsråd Nicolai Krog 23.08.1821-14.06.1822
Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.08.1821-30.06.1822
Jonas Collett 01.09.1820-31.07.1821
Thomas Fasting 01.05.1820-31.07.1821
Niels Treschow 01.10.1819-31.08.1820
Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.05.1819-31.08.1819
Peter Motzfeldt 01.10.1818-30.09.1819
Thomas Fasting 01.11.1817-30.11.1818
Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.05.1817-30.09.1818
Niels Treschow 01.09.1816-31.10.1817
Jonas Collett 01.04.1816-30.04.1817
Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.06.1815-31.08.1816
Christian Krohg 01.02.1815-31.07.1816
Peter Motzfeldt 18.11.1814-30.04.1816
Statsminister Peder Anker 18.11.1814-30.06.1822