Statsråder fordelt på departement

Om Arbeidsdepartementet (126) (30.07.1885-22.02.1946)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Nils Langhelle (Ap) 05.11.1945-21.02.1946
Johan Strand Johansen (NKP) 25.06.1945-04.11.1945
Fungerende statsråd Sven Nielsen (H) 14.05.1945-30.05.1945
Olav Hindahl (Ap) 02.10.1939-24.06.1945
Johan Nygaardsvold (Ap) 20.03.1935-01.10.1939
Ole Monsen Mjelde (V) 03.03.1933-19.03.1935
Rasmus Olsen Langeland (Bp) 14.03.1932-02.03.1933
Rasmus Olsen Langeland (Bp) 12.05.1931-13.03.1932
Ole Monsen Mjelde (V) 15.02.1928-11.05.1931
Magnus Nilssen (Ap) 28.01.1928-14.02.1928
Worm Hirsch Darre-Jenssen (H) 26.07.1926-27.01.1928
Anders Venger (H) 05.03.1926-25.07.1926
Ole Monsen Mjelde (V) 25.07.1924-04.03.1926
Cornelius Middelthon (H) 30.05.1923-24.07.1924
Cornelius Middelthon (H) 06.03.1923-29.05.1923
Ole Monsen Mjelde (V) 22.06.1921-05.03.1923
Cornelius Middelthon (H) 21.06.1920-21.06.1921
Ole Monsen Mjelde (V) 10.05.1920-20.06.1920
Fredrik Olsen Nalum (V) 26.07.1916-06.05.1920
Andreas Tostrup Urbye (V) 31.01.1913-25.07.1916
Nils Olaf Hovdenak (H) 23.08.1912-30.01.1913
Bernhard Cornelius Brænne (H) 20.02.1912-22.08.1912
Hans Jørgen Darre-Jenssen (FV) 11.06.1910-19.02.1912
Bernhard Cornelius Brænne (H) 02.02.1910-10.06.1910
Nils Claus Ihlen (V) 19.03.1908-01.02.1910
Jørgen Brunchorst (Uavh.) 23.10.1907-18.03.1908
Jørgen Brunchorst (Uavh.) 28.09.1907-22.10.1907
Kristofer Lehmkuhl (Saml.) 11.03.1905-27.09.1907
Hans Christian Albert Hansen (H) 22.10.1903-10.03.1905
Jørgen G. Løvland (V) 21.04.1902-21.10.1903
Jørgen G. Løvland (V) 01.06.1900-20.04.1902
Hans Hein Theodor Nysom (V) 01.03.1899-31.05.1900
Jørgen G. Løvland (V) 17.02.1898-28.02.1899
Fredrik Stang Lund (V) 01.08.1897-16.02.1898
Peder Nilsen (H) 14.10.1895-31.07.1897
Peder Nilsen (H) 02.05.1893-13.10.1895
Hans Hein Theodor Nysom (V) 06.03.1891-01.05.1893
Peter Birch-Reichenwald (H) 13.07.1889-05.03.1891
Oscar Jacobsen (V) 05.03.1888-12.07.1889
Aimar August Sørenssen (Uavh.) 17.02.1888-04.03.1888
Birger Kildal (V) 01.09.1887-16.02.1888
Hans Rasmus Astrup (V) 01.09.1885-31.08.1887