Statsråder fordelt på departement

Om Revisjonsdepartementet (125) (01.08.1822-01.07.1918)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Gunnar Knudsen (V) 31.01.1913-30.06.1918
Jens K. M. Bratlie (H) 20.02.1912-30.01.1913
Wollert Konow (S.B.) (FV) 02.02.1910-19.02.1912
Gunnar Knudsen (V) 19.03.1908-01.02.1910
Sven Aarrestad (V) 23.10.1907-18.03.1908
Christian Michelsen (V) 27.11.1905-22.10.1907
Harald Bothner (V) 07.06.1905-26.11.1905
Gunnar Knudsen (V) 11.03.1905-06.07.1905
Paul Benjamin Vogt (H) 01.09.1904-10.03.1905
Birger Kildal (V) 22.10.1903-31.08.1904
Otto A. Blehr (V) 09.06.1903-21.10.1903
Gunnar Knudsen (V) 01.03.1903-31.03.1903
Wollert Konow (H.) (V) 21.04.1902-08.06.1903
Ole Anton Qvam (V) 01.02.1900-31.10.1900
Johannes W. C. Steen (V) 17.02.1898-31.01.1900
Francis Hagerup (H) 01.08.1897-16.02.1898
Harald Smedal (V) 01.11.1896-31.07.1897
Fredrik Stang Lund (V) 14.10.1895-31.10.1896
Johannes Vinding Harbitz (H) 01.04.1895-13.10.1895
Ole Andreas Furu (H) 01.09.1894-31.03.1895
Emil Stang (H) 02.05.1893-31.08.1894
Jacob Otto Lange (V) 30.06.1892-01.05.1893
Thomas von Westen Engelhart (V) 28.11.1891-29.06.1892
Hans Hein Theodor Nysom (V) 06.03.1891-27.11.1891
Emil Stang (H) 13.07.1889-05.03.1891
Peter Olrog Schjøtt (V) 23.02.1889-12.07.1889
Lars Knutson Liestøl (V) 05.03.1888-22.02.1889
Jakob Liv Rosted Sverdrup (V) 31.07.1886-04.03.1888
Birger Kildal (V) 16.07.1884-30.07.1886
Johan Sverdrup (V) 26.06.1884-15.07.1884
Christian Homann Schweigaard 03.04.1884-25.06.1884
Konstituert statsråd Johan Christian Collett 29.03.1884-02.04.1884
Ole Andreas Bachke 31.08.1882-28.03.1884
Christian Homann Schweigaard 26.09.1881-31.08.1882
Tilforordnet statsråd Frederik Christian Stoud Platou 16.09.1881-25.09.1881
Christian Homann Schweigaard 22.12.1880-15.09.1881
Christian Jensen 13.10.1879-21.12.1880
Christian A. Selmer 13.06.1879-12.10.1879
Konstituert statsråd Jacob Aall 21.07.1875-12.06.1879
Tilforordnet statsråd Frederik Christian Stoud Platou 06.07.1875-20.07.1875
Konstituert statsråd Jacob Aall 05.06.1875-05.07.1875
Tilforordnet statsråd Frederik Christian Stoud Platou 26.05.1875-04.06.1875
Konstituert statsråd Jacob Aall 06.08.1873-30.04.1875
Frederik Stang 01.10.1869-05.08.1873
Erik Røring Møinichen 01.06.1868-30.09.1869
Frederik Stang 17.12.1861-31.05.1868
Hans Riddervold 12.12.1861-16.12.1861
Hans Christian Petersen 01.07.1859-11.12.1861
Christian Birch-Reichenwald 04.12.1858-30.06.1859
Jørgen Herman Vogt 03.10.1857-03.12.1858
Tilforordnet statsråd Christian Ludvig Diriks 11.09.1857-02.10.1857
Konstituert statsråd Christian Ludvig Diriks 14.09.1856-23.09.1856
Jørgen Herman Vogt 01.09.1856-10.09.1857
August Christian Manthey 21.04.1856-31.08.1856
Christian Zetlitz Bretteville 01.06.1855-20.04.1856
Erik Røring Møinichen 05.01.1855-31.05.1855
Nicolai Krog 12.04.1853-04.01.1855
Tilforordnet statsråd Poul Christian Holst 25.10.1852-11.04.1853
Nicolai Krog 01.07.1852-10.10.1852
Hans Riddervold 01.06.1852-30.06.1852
Nicolai Krog 01.09.1851-30.06.1852
Jørgen Herman Vogt 01.09.1850-31.08.1851
Nicolai Krog 31.08.1849-31.08.1850
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.11.1848-30.08.1849
Nicolai Krog 01.10.1846-31.10.1848
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.09.1845-30.09.1846
Nicolai Krog 01.09.1842-31.08.1845
Oluf Borch de Schouboe 01.09.1841-31.08.1842
Nicolai Krog 01.05.1839-31.08.1841
Oluf Borch de Schouboe 01.03.1838-30.04.1839
Nicolai Krog 27.05.1837-28.02.1838
Peter Motzfeldt 01.09.1835-26.05.1837
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.09.1834-31.08.1835
Peter Motzfeldt 01.08.1832-31.08.1834
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.01.1832-31.07.1832
Nicolai Krog 01.06.1831-31.12.1831
Peter Motzfeldt 31.10.1829-31.05.1831
Hans Hagerup Falbe 01.09.1828-30.10.1829
Peter Motzfeldt 30.04.1825-31.08.1828
Hans Hagerup Falbe 01.05.1824-29.04.1825
Peter Motzfeldt 28.02.1822-30.04.1824