Statsråder fordelt på departement

Om Marine- og postdepartementet (124) (06.06.1861-31.08.1885)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Johan Sverdrup (V) 26.06.1884-31.08.1885
Bøicke Johan Rulffs Koren 03.05.1884-25.06.1884
Konstituert statsråd Halfdan Lehmann 03.04.1884-02.05.1884
Konstituert statsråd Carsten Tank Nielsen 29.03.1884-02.04.1884
Konstituert statsråd Halfdan Lehmann 21.03.1884-28.03.1884
Jacob Lerche Johansen 01.09.1882-20.03.1884
Jens Holmboe 01.11.1881-31.08.1882
Jacob Lerche Johansen 01.10.1878-31.10.1881
Jens Holmboe 01.10.1877-30.09.1878
Jacob Lerche Johansen 31.07.1874-30.09.1877
August Christian Manthey 01.07.1873-30.07.1874
Jacob Lerche Johansen 17.06.1872-30.06.1873
August Christian Manthey 28.05.1872-16.06.1872
Ole Jacob Broch 01.02.1872-27.05.1872
August Christian Manthey 30.09.1871-31.01.1872
Johan Collett Falsen 01.08.1871-29.09.1871
Ole Jacob Broch 08.03.1869-31.07.1871
Wolfgang Wensel von Haffner 01.06.1868-07.03.1869
August Christian Manthey 01.07.1867-31.05.1868
Wolfgang Wensel von Haffner 01.10.1864-30.06.1867
Erik Røring Møinichen 01.10.1863-30.09.1864
Wolfgang Wensel von Haffner 17.12.1861-30.09.1863
August Christian Manthey 12.12.1861-16.12.1861
Ketil Motzfeldt 01.10.1861-11.12.1861