Statsråder fordelt på departement

Om 7. departement (Marinedepartementet) (122) (01.04.1815-31.12.1818)

Om Marinedepartementet (122) (01.01.1819-30.09.1861)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Harald Nicolai Storm Wergeland 01.11.1860-30.09.1861
Ketil Motzfeldt 18.08.1860-31.10.1860
Konstituert statsråd Jacob Worm Skjelderup 25.07.1860-17.08.1860
Hans Christian Petersen 28.05.1859-24.07.1860
Henrik Steffens Hagerup 01.09.1858-27.05.1859
Hans Christian Petersen 15.10.1857-31.08.1858
Henrik Steffens Hagerup 01.10.1857-14.10.1857
Hans Christian Petersen 14.09.1857-30.09.1857
Henrik Steffens Hagerup 31.03.1856-13.09.1857
Ole Wilhelm Erichsen 01.09.1853-30.03.1856
Thomas Edvard von Westen Sylow 01.06.1853-31.08.1853
Hans Christian Petersen 12.04.1853-31.05.1853
Tilforordnet statsråd Niels Andreas Thrap 30.10.1852-11.04.1853
Hans Christian Petersen 01.09.1852-29.10.1852
Ole Wilhelm Erichsen 16.10.1848-10.10.1852
Henrik Herman Foss 22.03.1845-15.10.1848
Hans Christian Petersen 01.09.1844-21.03.1845
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.09.1843-31.08.1844
Hans Christian Petersen 01.06.1841-31.08.1843
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.06.1840-31.05.1841
Hans Christian Petersen 17.10.1839-31.05.1840
Thomas Fasting 01.12.1836-16.10.1839
Nicolai Krog 01.06.1836-30.11.1836
Thomas Fasting 01.09.1834-31.05.1836
Nicolai Krog 30.06.1833-31.08.1834
Thomas Fasting 01.01.1831-30.06.1833
Nicolai Krog 01.01.1830-31.12.1830
Thomas Fasting 30.09.1827-31.12.1829
Hans Hagerup Falbe 01.09.1826-29.09.1827
Thomas Fasting 01.09.1825-31.08.1826
Poul Christian Holst 01.08.1824-31.08.1825
Thomas Fasting 01.08.1821-31.07.1824
Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.09.1820-31.07.1821
Jonas Collett 01.05.1820-31.08.1820
Thomas Fasting 01.12.1818-30.04.1820
Konstituert statsråd Jens Schou Fabricius 01.11.1817-30.11.1818
Thomas Fasting 31.03.1815-31.10.1817