Statsråder fordelt på departement

Om 6. departement (Armédepartementet) (121) (01.04.1815-31.12.1818)

Om Armédepartementet (121) (01.01.1819-01.09.1885)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Johan Sverdrup (V) 30.04.1885-31.08.1885
Ludvig Daae (V) 26.06.1884-29.04.1885
Lars Christian Dahll 03.04.1884-25.06.1884
Konstituert statsråd Anders Sandøe Ørsted Bull 19.03.1884-02.04.1884
Adolph Frederik Munthe 26.09.1881-18.03.1884
Tilforordnet statsråd Anders Sandøe Ørsted Bull 16.09.1881-25.09.1881
Adolph Frederik Munthe 01.09.1880-15.09.1881
Christian A. Selmer 01.09.1879-31.08.1880
Adolph Frederik Munthe 09.10.1877-31.07.1879
Lorents Henrik Müller Segelcke 21.07.1875-08.10.1877
Tilforordnet statsråd Anders Sandøe Ørsted Bull 06.07.1875-20.07.1875
Christian A. Selmer 05.06.1875-05.07.1875
Tilforordnet statsråd Anders Sandøe Ørsted Bull 26.05.1875-04.06.1875
Christian A. Selmer 29.07.1874-25.05.1875
Lorents Henrik Müller Segelcke 01.07.1872-28.07.1874
August Christian Manthey 01.02.1872-30.06.1872
Nils Christian Irgens 03.04.1868-31.01.1872
Harald Nicolai Storm Wergeland 01.07.1867-02.04.1868
August Christian Manthey 01.08.1866-30.06.1867
Harald Nicolai Storm Wergeland 30.09.1863-31.07.1866
August Christian Manthey 01.10.1862-29.09.1863
Harald Nicolai Storm Wergeland 28.09.1860-30.09.1862
Hans Glad Bloch 28.10.1857-27.09.1860
Hans Christian Petersen 03.10.1857-27.10.1857
Tilforordnet statsråd Harald Nicolai Storm Wergeland 11.09.1857-02.10.1857
Hans Christian Petersen 01.09.1856-10.09.1857
Hans Glad Bloch 03.12.1853-31.08.1856
Thomas Edvard von Westen Sylow 01.11.1852-30.11.1853
Hans Christian Petersen 01.10.1852-10.10.1852
Ole Wilhelm Erichsen 15.07.1852-29.09.1852
Hans Christian Petersen 01.09.1851-14.07.1852
Thomas Edvard von Westen Sylow 16.11.1848-31.08.1851
Palle Rømer Fleischer 01.10.1847-15.11.1848
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 30.09.1846-30.09.1847
Palle Rømer Fleischer 01.09.1843-29.09.1846
Oluf Borch de Schouboe 31.08.1842-31.08.1843
Palle Rømer Fleischer 01.06.1840-30.08.1842
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 31.08.1839-31.05.1840
Oluf Borch de Schouboe 01.05.1839-30.08.1839
Palle Rømer Fleischer 25.10.1837-30.04.1839
Nicolai Krog 01.05.1836-24.10.1837
Valentin Christian Wilhelm Sibbern 01.05.1835-30.04.1836
Nicolai Krog 01.07.1833-30.04.1835
Thomas Fasting 01.08.1832-30.06.1833
Nicolai Krog 01.01.1830-31.07.1832
Thomas Fasting 01.12.1828-31.12.1829
Nicolai Krog 01.09.1826-30.11.1828
Jørgen Herman Vogt 01.10.1825-31.08.1826
Nicolai Krog 15.06.1822-30.09.1825
Peter Motzfeldt 01.10.1819-14.06.1822
Jonas Collett 01.05.1819-30.09.1819
Matthias Otto Leth Sommerhielm 01.10.1818-30.04.1819
Peter Motzfeldt 01.05.1816-30.09.1818
Diderik Hegermann 01.04.1815-03.05.1816