Statsråder fordelt på departement

Om Forsynings- og gjenreisningsdepartementet (10000) (14.09.1939-30.06.1950)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Nils Hønsvald (Ap) 06.01.1948-29.06.1950
Konsultativ statsråd Peder Ragnar Holt (Ap) 05.11.1945-29.06.1948
Oscar Torp (Ap) 05.11.1945-05.01.1948
Konsultativ statsråd Hans Julius Gabrielsen (V) 25.06.1945-04.11.1945
Egil Offenberg (H) 25.06.1945-04.11.1945
Fungerende statsråd Sverre Kornelius Eilertsen Støstad (Ap) 14.05.1945-30.05.1945
Anders Rasmus Frihagen (Ap) 01.10.1942-24.06.1945
Arne Toralf Sunde (V) 19.11.1940-30.09.1942
Trygve Lie (Ap) 02.10.1939-18.11.1940