Statsråder fordelt på departement

Om Kommunal- og arbeidsdepartementet (9000) (20.12.1948-31.12.1989)

Om Kommunal- og arbeidsdepartementet (9000) (01.01.1993-31.12.1997)

Om Kommunal- og moderniseringsdepartementet (9000) (01.01.2014-21.11.2017)

Om Kommunal- og regionaldepartementet (9000) (01.01.1998-01.01.2014)

Om Kommunaldepartementet (9000) (01.01.1990-31.12.1992)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H) 16.10.2013-21.11.2017
Kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp) 21.10.2009-15.10.2013
Magnhild Meltveit Kleppa (Sp) 21.09.2007-20.10.2009
Åslaug Marie Haga (Sp) 17.10.2005-20.09.2007
Erna Solberg (H) 19.10.2001-16.10.2005
Sylvia Brustad (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Odd Roger Enoksen (Sp) 16.03.1999-16.03.2000
Ragnhild Queseth Haarstad (Sp) 17.10.1997-15.03.1999
Kjell Opseth (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Gunnar Berge (Ap) 04.09.1992-24.10.1996
Kommunalminister Kjell Borgen (Ap) 03.11.1990-03.09.1992
Arbeidsminister Kristin Clemet (H) 02.11.1989-31.12.1989
Kommunalminister Johan J. Jakobsen (Sp) 16.10.1989-02.11.1990
Kjell Borgen (Ap) 13.06.1988-15.10.1989
William Engseth (Ap) 20.02.1987-12.06.1988
Leif Haraldseth (Ap) 09.05.1986-19.02.1987
Arne Rettedal (H) 08.06.1983-08.05.1986
Arne Rettedal (H) 14.10.1981-07.06.1983
Harriet Andreassen (Ap) 04.02.1981-13.10.1981
Harriet Andreassen (Ap) 03.10.1980-03.02.1981
Inger Louise Valle (Ap) 08.10.1979-02.10.1980
Arne Nilsen (Ap) 11.01.1978-07.10.1979
Leif Jørgen Aune (Ap) 15.01.1976-10.01.1978
Leif Jørgen Aune (Ap) 16.10.1973-14.01.1976
Johan Kristoffer Winther Skipnes (KrF) 18.10.1972-15.10.1973
Odvar Nordli (Ap) 17.03.1971-17.10.1972
Helge Rognlien (V) 29.08.1970-16.03.1971
Helge Seip (V) 12.10.1965-28.08.1970
Jens Haugland (Ap) 25.09.1963-11.10.1965
Bjarne Lyngstad (V) 28.08.1963-24.09.1963
Oskar Skogly (Ap) 04.02.1963-27.08.1963
Andreas Zeier Cappelen (Ap) 01.09.1958-03.02.1963
Johan Ulrik Olsen (Ap) 22.01.1955-31.08.1958
Johan Ulrik Olsen (Ap) 19.11.1951-21.01.1955
Johan Ulrik Olsen (Ap) 20.12.1948-18.11.1951