Statsråder fordelt på departement

Om Forsvarsdepartementet (5000) (30.07.1885-23.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H) 20.10.2017-23.11.2017
Forsvarsminister Ine Marie Eriksen Søreide (H) 16.10.2013-20.10.2017
Forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) 21.09.2012-15.10.2013
Forsvarsminister Espen Barth Eide (Ap) 11.11.2011-21.09.2012
Forsvarsminister Grete Faremo (Ap) 21.10.2009-11.11.2011
Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) 17.10.2005-20.10.2009
Kristin Krohn Devold (H) 19.10.2001-16.10.2005
Bjørn Tore Godal (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Eldbjørg Løwer (V) 15.03.1999-16.03.2000
Dag Jostein Fjærvoll (KrF) 17.10.1997-14.03.1999
Jørgen Kosmo (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Jørgen Kosmo (Ap) 02.04.1993-24.10.1996
Johan Jørgen Holst (Ap) 03.11.1990-01.04.1993
Per Ditlev-Simonsen (H) 16.10.1989-02.11.1990
Johan Jørgen Holst (Ap) 09.05.1986-15.10.1989
Rolf Presthus (H) 25.04.1986-08.05.1986
Anders Christian Sjaastad (H) 08.06.1983-24.04.1986
Anders Christian Sjaastad (H) 14.10.1981-07.06.1983
Thorvald Stoltenberg (Ap) 04.02.1981-13.10.1981
Thorvald Stoltenberg (Ap) 08.10.1979-03.02.1981
Rolf Arthur Hansen (Ap) 15.01.1976-07.10.1979
Alv Jakob Fostervoll (Ap) 16.10.1973-14.01.1976
Johan Kleppe (V) 18.10.1972-15.10.1973
Alv Jakob Fostervoll (Ap) 17.03.1971-17.10.1972
Gunnar Fredrik Hellesen (H) 05.06.1970-16.03.1971
Otto Grieg Tidemand (H) 12.10.1965-04.06.1970
Gudmund Harlem (Ap) 25.09.1963-11.10.1965
Håkon Kyllingmark (H) 28.08.1963-24.09.1963
Gudmund Harlem (Ap) 18.02.1961-27.08.1963
Nils Kristoffer Handal (Ap) 22.01.1955-17.02.1961
Kai Birger Knudsen (Ap) 15.06.1954-21.01.1955
Nils Langhelle (Ap) 05.01.1952-14.06.1954
Jens Christian Hauge (Ap) 19.11.1951-04.01.1952
Jens Christian Hauge (Ap) 05.11.1945-18.11.1951
Oscar Torp (Ap) 25.06.1945-04.11.1945
Oscar Torp (Ap) 20.03.1942-24.06.1945
Oscar Torp (Ap) 28.11.1941-01.02.1942
Birger Ljungberg (Uavh.) 22.12.1939-19.03.1942
Konstituert statsråd Oscar Torp (Ap) 20.12.1935-14.08.1936
Adolf Indrebø (Ap) 15.11.1935-19.12.1935
Christian Fredrik Monsen (Ap) 20.03.1935-21.12.1939
Jens Isak de Lange Kobro (V) 03.03.1933-19.03.1935
Vidkun Quisling (Bp) 14.03.1932-02.03.1933
Vidkun Quisling (Bp) 12.05.1931-13.03.1932
Torgeir Anderssen-Rysst (V) 15.02.1928-11.05.1931
Christian Fredrik Monsen (Ap) 28.01.1928-14.02.1928
Ingolf Elster Christensen (H) 26.07.1926-27.01.1928
Karl Wilhelm Wefring (FV) 05.03.1926-25.07.1926
Rolf Jacobsen (V) 25.07.1924-04.03.1926
Karl Wilhelm Wefring (FV) 30.05.1923-24.07.1924
Karl Wilhelm Wefring (FV) 06.03.1923-29.05.1923
Ivar Aavatsmark (V) 22.06.1921-05.03.1923
Karl Wilhelm Wefring (FV) 21.06.1920-21.06.1921
Ivar Aavatsmark (V) 17.06.1919-20.06.1920
Rudolf Elias Peersen (V) 20.02.1919-16.06.1919
Christian Theodor Holtfodt (V) 08.08.1914-19.02.1919
Hans Vilhelm Dopp Mandall Keilhau (V) 31.01.1913-07.08.1914
Jens K. M. Bratlie (H) 20.02.1912-30.01.1913
Carl Sigwald Johannes Bull (H) 02.02.1910-19.02.1912
August Geelmuyden Spørck (V) 20.08.1909-01.02.1910
Haakon Ditlev Lowzow (V) 11.04.1908-19.08.1909
Thomas Thomassen Heftye (V) 19.03.1908-10.04.1908
Karl Friederich Griffin Dawes (V) 23.10.1907-18.03.1908
Christian Michelsen (V) 25.05.1907-22.10.1907
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (H) 11.03.1905-24.05.1907
Oscar Sigvard Julius Strugstad (Saml.) 22.10.1903-10.03.1905
Thomas Thomassen Heftye (V) 09.06.1903-21.10.1903
H. Georg J. Stang (V) 21.04.1902-08.06.1903
H. Georg J. Stang (V) 06.11.1900-20.04.1902
Peter Theodor Holst (V) 17.02.1898-05.11.1900
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (H) 14.10.1895-16.02.1898
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (H) 01.04.1895-13.10.1895
Johannes Vinding Harbitz (H) 01.07.1894-31.03.1895
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (H) 02.05.1893-30.06.1894
Peter Theodor Holst (V) 06.03.1891-01.05.1893
Edvard Hans Hoff (H) 13.07.1889-05.03.1891
Johan Sverdrup (V) 01.09.1885-12.07.1889