Statsråder fordelt på departement

Om Utenriksdepartementet (4000) (24.04.1906-24.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland (H) 20.10.2017-24.11.2017
Ine Marie Eriksen Søreide (H) 20.10.2017-24.11.2017
EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H) 20.12.2016-20.10.2017
EØS- og EU-minister Elisabeth Aspaker (H) 16.12.2015-20.12.2016
Børge Brende (H) 16.10.2013-20.10.2017
Statsråd uten portefølje Vidar Helgesen (H) 16.10.2013-15.12.2015
Espen Barth Eide (Ap) 21.09.2012-15.10.2013
Utviklingsminister Heikki Holmås (SV) 23.03.2012-15.10.2013
Miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV) 18.10.2007-23.03.2012
Utviklingsminister Erik Solheim (SV) 17.10.2005-17.10.2007
Jonas Gahr Støre (Ap) 17.10.2005-21.09.2012
Utviklingsminister Hilde Frafjord Johnson (KrF) 19.10.2001-16.10.2005
Jan Petersen (H) 19.10.2001-16.10.2005
Thorbjørn Jagland (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Bistandsminister Ann Kristin Sydnes (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Utviklingsminister Hilde Frafjord Johnson (KrF) 17.10.1997-16.03.2000
Knut Vollebæk (KrF) 17.10.1997-16.03.2000
Bistandsminister Kari Nordheim-Larsen (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Bjørn Tore Godal (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Bjørn Tore Godal (Ap) 24.01.1994-24.10.1996
Handelsminister Grete Knudsen (Ap) 24.01.1994-24.10.1996
Johan Jørgen Holst (Ap) 02.04.1993-12.01.1994
Bistandsminister Kari Nordheim-Larsen (Ap) 04.09.1992-24.10.1996
Handels- og skipsfartsminister Bjørn Tore Godal (Ap) 15.11.1991-23.01.1994
Thorvald Stoltenberg (Ap) 03.11.1990-01.04.1993
Bistandsminister Grete Faremo (Ap) 03.11.1990-03.09.1992
Handels- og skipsfartsminister Eldrid Nordbø (Ap) 03.11.1990-14.11.1991
Bistandsminister Tom Vraalsen (Sp) 01.01.1990-02.11.1990
Kjell Magne Bondevik (KrF) 16.10.1989-02.11.1990
Handels- og skipsfartsminister Kaci Kullmann Five (H) 16.10.1989-02.11.1990
Handelsminister Jan Balstad (Ap) 13.06.1988-15.10.1989
Handelsminister Kurt Mosbakk (Ap) 01.01.1988-12.06.1988
Thorvald Stoltenberg (Ap) 09.03.1987-15.10.1989
Knut Olav Frydenlund (Ap) 09.05.1986-25.02.1987
Svenn Thorkild Stray (H) 08.06.1983-08.05.1986
Svenn Thorkild Stray (H) 14.10.1981-07.06.1983
Knut Olav Frydenlund (Ap) 04.02.1981-13.10.1981
Knut Olav Frydenlund (Ap) 15.01.1976-03.02.1981
Knut Olav Frydenlund (Ap) 16.10.1973-14.01.1976
Dagfinn Vårvik (Sp) 18.10.1972-15.10.1973
Andreas Zeier Cappelen (Ap) 17.03.1971-17.10.1972
Svenn Thorkild Stray (H) 22.05.1970-16.03.1971
John Lyng (H) 12.10.1965-21.05.1970
Halvard Lange (Ap) 25.09.1963-11.10.1965
Erling Wikborg (KrF) 28.08.1963-24.09.1963
Fungerende utenriksminister Arne Skaug (Ap) 23.08.1957-14.10.1957
Halvard Lange (Ap) 22.01.1955-27.08.1963
Halvard Lange (Ap) 19.11.1951-21.01.1955
Halvard Lange (Ap) 02.02.1946-18.11.1951
Trygve Lie (Ap) 05.11.1945-01.02.1946
Trygve Lie (Ap) 25.06.1945-04.11.1945
Fungerende utenriksminister Oscar Torp (Ap) 14.05.1945-30.05.1945
Trygve Lie (Ap) 21.02.1941-24.06.1945
Fungerende utenriksminister Trygve Lie (Ap) 19.11.1940-20.02.1941
Halvdan Koht (Ap) 20.03.1935-20.02.1941
Johan Ludwig Mowinckel (V) 03.03.1933-19.03.1935
Birger Braadland (Bp) 14.03.1932-02.03.1933
Fungerende utenriksminister Nils Trædal (Bp) 29.02.1932-09.03.1932
Birger Braadland (Bp) 12.05.1931-13.03.1932
Johan Ludwig Mowinckel (V) 15.02.1928-11.05.1931
Edvard Bull (Ap) 28.01.1928-14.02.1928
Ivar Lykke (H) 05.03.1926-27.01.1928
Johan Ludwig Mowinckel (V) 25.07.1924-04.03.1926
Christian Fredrik Michelet (H) 30.05.1923-24.07.1924
Christian Fredrik Michelet (H) 06.03.1923-29.05.1923
Johan Ludwig Mowinckel (V) 31.05.1922-05.03.1923
Arnold Christopher Ræstad (V) 22.06.1921-30.05.1922
Christian Fredrik Michelet (H) 21.06.1920-21.06.1921
Nils Claus Ihlen (V) 31.01.1913-20.06.1920
Johannes Irgens (H) 20.02.1912-30.01.1913
Johannes Irgens (FV) 02.02.1910-19.02.1912
Wilhelm C. Christophersen (V) 19.03.1908-01.02.1910
Jørgen G. Løvland (V) 23.10.1907-18.03.1908
Jørgen G. Løvland (V) 07.06.1905-22.10.1907