Statsråder fordelt på departement

Om Olje- og energidepartementet (31000) (01.01.1997-21.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP) 10.12.2016-21.11.2017
Olje- og energiminister Tord Lien (FrP) 16.10.2013-20.12.2016
Olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp) 04.03.2011-15.10.2013
Olje- og energiminister Terje Riis-Johansen (Sp) 20.06.2008-04.03.2011
Åslaug Marie Haga (Sp) 21.09.2007-19.06.2008
Odd Roger Enoksen (Sp) 17.10.2005-20.09.2007
Thorhild Widvey (H) 18.06.2004-16.10.2005
Einar Steensnæs (KrF) 19.10.2001-17.06.2004
Olav Akselsen (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Fungerende statsråd Anne Enger Lahnstein (Sp) 26.03.1999-26.08.1999
Marit Arnstad (Sp) 17.10.1997-16.03.2000
Ranveig Hjørdis Frøiland (Ap) 01.01.1997-16.10.1997