Statsråder fordelt på departement

Om Klima- og miljødepartementet (20000) (01.01.2014-20.11.2017)

Om Miljøverndepartementet (20000) (08.05.1972-01.01.2014)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H) 16.12.2015-20.11.2017
Klima- og miljøminister Tine Sundtoft (H) 16.10.2013-15.12.2015
Miljøvernminister Bård Vegar Solhjell (SV) 23.03.2012-15.10.2013
Miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV) 18.10.2007-23.03.2012
Helen Bjørnøy (SV) 17.10.2005-17.10.2007
Knut Arild Hareide (KrF) 18.06.2004-16.10.2005
Børge Brende (H) 19.10.2001-17.06.2004
Siri Bjerke (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Guro Fjellanger (V) 17.10.1997-16.03.2000
Thorbjørn Berntsen (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Thorbjørn Berntsen (Ap) 03.11.1990-24.10.1996
Kristin Hille Valla (Sp) 16.10.1989-02.11.1990
Sissel Rønbeck (Ap) 09.05.1986-15.10.1989
Rakel Surlien (Sp) 08.06.1983-08.05.1986
Wenche Frogn Sellæg (H) 14.10.1981-07.06.1983
Rolf Arthur Hansen (Ap) 04.02.1981-13.10.1981
Rolf Arthur Hansen (Ap) 08.10.1979-03.02.1981
Gro Harlem Brundtland (Ap) 15.01.1976-07.10.1979
Gro Harlem Brundtland (Ap) 06.09.1974-14.01.1976
Tor Johan Halvorsen (Ap) 16.10.1973-05.09.1974
Helga Gitmark (Sp) 05.03.1973-15.10.1973
Trygve Haugeland (Sp) 18.10.1972-04.03.1973
Olav Gjærevoll (Ap) 08.05.1972-17.10.1972