Statsråder fordelt på departement

Om Statsministerens kontor (100) (02.10.1939-24.11.2017)

Kronologisk oversikt
Statsministre Virkeperiode
Statsminister Erna Solberg (H) 16.10.2013-24.11.2017
Statsminister Jens Stoltenberg (Ap) 17.10.2005-15.10.2013
Kjell Magne Bondevik (KrF) 19.10.2001-16.10.2005
Statsminister Jens Stoltenberg (Ap) 17.03.2000-18.10.2001
Fungerende statsminister Anne Enger Lahnstein (Sp) 31.08.1998-23.09.1998
Kjell Magne Bondevik (KrF) 17.10.1997-16.03.2000
Thorbjørn Jagland (Ap) 25.10.1996-16.10.1997
Gro Harlem Brundtland (Ap) 03.11.1990-24.10.1996
Jan P. Syse (H) 16.10.1989-02.11.1990
Gro Harlem Brundtland (Ap) 09.05.1986-15.10.1989
Kåre Willoch (H) 08.06.1983-08.05.1986
Kåre Willoch (H) 14.10.1981-07.06.1983
Gro Harlem Brundtland (Ap) 04.02.1981-13.10.1981
Odvar Nordli (Ap) 15.01.1976-03.02.1981
Trygve Bratteli (Ap) 16.10.1973-14.01.1976
Lars Korvald (KrF) 18.10.1972-15.10.1973
Trygve Bratteli (Ap) 17.03.1971-17.10.1972
Per Borten (Sp) 12.10.1965-16.03.1971
Einar Gerhardsen (Ap) 25.09.1963-11.10.1965
John Lyng (H) 28.08.1963-24.09.1963
Einar Gerhardsen (Ap) 22.01.1955-27.08.1963
Oscar Torp (Ap) 19.11.1951-21.01.1955
Einar Gerhardsen (Ap) 05.11.1945-18.11.1951
Einar Gerhardsen (Ap) 25.06.1945-04.11.1945
Fungerende statsminister Oscar Torp (Ap) 14.05.1945-30.05.1945
Fungerende statsminister Trygve Lie (Ap) 16.04.1942-06.07.1942
Johan Nygaardsvold (Ap) 02.10.1939-24.06.1945