Statssekretærene i Utvidelse av Erna Solbergs regjering (17.01.2018-)


(Høyre, Fremskrittspartiet og Venstre )

Statssekretærer Virkeperiode

Statsministerens kontor

Ingvild Næss Stub (f. 1978), H
For statsminister Erna Solberg

19.06.2015-
Marianne Eikvåg Groth (f. 1981), H
For statsminister Erna Solberg

17.06.2016-17.01.2018
Sunniva Ihle Steinstad (f. 1983), H
For statsminister Erna Solberg

21.04.2017-
Svein Arne Flåtten (f. 1944), H
For statsminister Erna Solberg

01.10.2017-
Frode Gaasland Hestnes (f. 1976), Frp
For statsminister Erna Solberg

27.10.2017-18.03.2018
Rune Alstadsæter (f. 1974), H
For statsminister Erna Solberg

01.12.2017-
Audun Rødningsby (f. 1979), V
For statsminister Erna Solberg

17.01.2018-
Helge Fossum (f. 1984), Frp
For statsminister Erna Solberg

19.03.2018-
Lars Øy (f. 1973), H
For statsminister Erna Solberg

16.10.2013-

Utenriksdepartementet

Audun Halvorsen (f. 1978), H
For utenriksminister Ine Eriksen Søreide

02.10.2017-
Jens Frølich Holte (f. 1985), H
For EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland

20.10.2017-17.01.2018
Marianne Hagen (f. 1966), H
For utenriksminister Ine Søreide Eriksen

13.11.2017-
Jens Frølich Holte (f. 1985), H
For utviklingsminister Nikolai Astrup

17.01.2018-

Finansdepartementet

Tore Vamraak (f. 1980), H
19.06.2015-17.01.2018
Petter Kvinge Tvedt (f. 1985), Frp
For finansminister Siv Jensen

30.05.2016-13.12.2018
Brage Baklien (f. 1978), Frp
For finansminister Siv Jensen

16.12.2016-17.01.2018
Cecilie Brein-Karlsen (f. 1982), Frp
For finansminister Siv Jensen

16.01.2017-
Marianne Eikvåg Groth (f. 1981), H
For finansminister Siv Jensen

17.01.2018-
Geir Olsen (f. 1964), V
For finansminister Siv Jensen

17.01.2018-
Atle Simonsen (f. 1988), Frp
For finansminister Siv Jensen

30.11.2018-
Jørgen Næsje (f. 1972), Frp
For finansminister Siv Jensen

16.10.2013-

Forsvarsdepartementet

Tone Skogen (f. 1953), H
For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen

13.11.2017-

Justis- og beredskapsdepartementet

Fabian Stang (f. 1955), H
For Sylvi Listhaug

21.10.2016-17.01.2018
Anette Carnarius Elseth (f. 1973), Frp
For Per-Willy Trudvang Amundsen

20.12.2016-17.01.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
For Justis-og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen

20.12.2016-17.01.2018
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For Justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen

01.10.2017-17.01.2018
Konstituert statssekretær Torkil Åmland (f. 1966), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Sylvi Listhaug

01.10.2017-25.01.2018
Vidar Brein-Karlsen (f. 1982), Frp
Konstituert 9.10.2017 - 7.9.2018 for statsråd Per-Willy Trudvang Amundsen.

09.10.2017-17.01.2018
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Sylvi Listhaug

17.01.2018-20.03.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Sylvi Listhaug

17.01.2018-20.03.2018
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Sylvi Listhaug

17.01.2018-20.03.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Sylvi Listhaug

17.01.2018-20.03.2018
Torkil Åmland (f. 1966), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Sylvi Listhaug

26.01.2018-20.03.2018
Torkil Åmland (f. 1966), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Per Sandberg

20.03.2018-04.04.2018
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Per Sandberg

20.03.2018-04.04.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Per Sandberg

20.03.2018-04.04.2018
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Per Sandberg

20.03.2018-04.04.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Per Sandberg

20.03.2018-04.04.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-12.10.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-31.08.2018
Torkil Åmland (f. 1966), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-

Kunnskapsdepartementet

Magnus Thue (f. 1980), H
For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen

16.01.2018-17.01.2018
Kristin Holm Jensen (f. 1974), H
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner

17.01.2018-
Rebekka Borsch (f. 1976), V
For forsknings- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø

17.01.2018-
Atle Simonsen (f. 1988), Frp
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner

17.01.2018-30.11.2018
Bjørn Haugstad (f. 1969), H
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner

17.01.2018-22.02.2018
Rikke Høistad Sjøberg (f. 1985), H
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner

19.02.2018-
Tom Erlend Skaug (f. 1974), H
50%, for kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner

14.12.2018-
Bjørn Haugstad (f. 1969), H
For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen

16.10.2013-17.01.2018

Landbruks- og matdepartementet

Hanne Maren Blåfjelldal (f. 1981), Frp
For landbruks- og matminister Jon Georg Dale

16.12.2015-31.08.2018
Hanne Maren Blåfjelldal (f. 1981), Frp
For landbruks- og matminister Bård Hoksrud

31.08.2018-30.11.2018
Rikard Gaarder Knutsen (f. 1994), Frp
For landbruks- og matminister Bård Hoksrud

30.11.2018-

Samferdselsdepartementet

Anders Bjørnsen Werp (f. 1961), H
For samferdselsminister Kjell Solvik-Olsen

20.10.2017-
Tommy Skjervold (f. 1982), Frp
27.10.2017-
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
For samferdselsminister Kjell Solvik-Olsen

08.12.2017-17.01.2018
Brage Baklien (f. 1978), Frp
For samferdselsminister Kjell Solvik-Olsen

17.01.2018-

Olje- og energidepartementet

Ingvil Smines Tybring-Gjedde (f. 1965), Frp
For olje- og energiminister Terje Søviknes

20.12.2016-31.08.2018
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (f. 1965), Frp
For olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg

31.08.2018-
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg

31.08.2018-04.10.2018
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg

04.10.2018-

Helse- og omsorgsdepartementet

Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
For helse- og omsorgsminister Bent Høie

22.09.2017-17.01.2018
Line Miriam Sandberg (f. 1969), Frp
For helse- og omsorgsminister Bent Høie

10.11.2017-17.01.2018
Line Miriam Sandberg (f. 1969), Frp
For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

17.01.2018-03.12.2018
Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
For helseminister Bent Høie

17.01.2018-08.07.2018
Anne Grete Erlandsen (f. 1956), H
For helseminister Bent Høie

17.01.2018-29.07.2018
Konstituert statssekretær 20 % Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
20 % for eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

09.07.2018-29.07.2018
Statssekretær 80 % Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
80 % for helseminister Bent Høie

09.07.2018-29.07.2018
Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
For helseminister Bent Høie

30.07.2018-
Konstituert statssekretær 20 % Anne Grete Erlandsen (f. 1956), H
20 % for eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

30.07.2018-12.08.2018
Statssekretær 80 % Anne Grete Erlandsen (f. 1956), H
80 % for helseminister Bent Høie

30.07.2018-12.08.2018
Anne Grete Erlandsen (f. 1956), H
For helseminister Bent Høie

13.08.2018-
Anne Bramo (f. 1963), Frp
Konstituert, for eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

31.08.2018-03.12.2018
Anne Bramo (f. 1963), Frp
For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

03.12.2018-
Anne Grete Erlandsen (f. 1956), H
For helse- og omsorgsminister Bent Høie

16.10.2013-17.01.2018

Arbeids- og sosialdepartementet

Christl Kvam (f. 1962), H
For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie

16.12.2015-
Morten Bakke (f. 1973), H
For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie

20.12.2016-

Barne- og likestillingsdepartementet

Kai-Morten Terning (f. 1977), Frp
Avskjed i nåde

01.04.2016-17.01.2018
Tom Erlend Skaug (f. 1974), H
For barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland

17.01.2018-14.12.2018
Tom Erlend Skaug (f. 1974), H
50%, for barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland

14.12.2018-

Klima- og miljødepartementet

Lars Andreas Lunde (f. 1963), H
For statsråd Vidar Helgesen

16.12.2015-17.01.2018
Atle Hamar (f. 1964), V
For klima- og miljøminister Ola Elvestuen

17.01.2018-
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
For klima- og miljøminister Ola Elvestuen

12.10.2018-

Kommunal- og moderniseringsdepartementet

Bjørnar Laabak (f. 1961), Frp
20.12.2016-17.01.2018
Aase Marthe Horrigmo (f. 1982), H
For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland

17.01.2018-
Paul Andre Chaffey (f. 1965), H
For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland

17.01.2018-
Lars Jacob Hiim (f. 1971), H
For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland

17.01.2018-
Anne Karin Olli (f. 1964), H
For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland

17.01.2018-
Paul Andre Chaffey (f. 1965), H
For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner

16.10.2013-17.01.2018
Kristin Holm Jensen (f. 1974), H
For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner

25.10.2013-17.01.2018

Kulturdepartementet

Bård Folke Fredriksen (f. 1967), H
08.01.2016-17.01.2018
Jan-Christian Kolstø (f. 1972), V
For kulturminister Trine Skei Grande

17.01.2018-
Frida Blomgren (f. 1971), V
For kulturminister Trine Skei Grande

16.02.2018-

Nærings- og fiskeridepartementet

Lars Jacob Hiim (f. 1971), H
For næringsminister Monica Mæland

04.04.2014-17.01.2018
Roy Angelvik (f. 1975), Frp
For fiskeriminister Per Sandberg

27.05.2016-17.01.2018
Veronica Isabel Pedersen (f. 1990), Frp
For fiskeriminister Per Sandberg

27.10.2017-13.08.2018
Statssekretær 50 % Roy Angelvik (f. 1975), Frp
50 %, for næringsminister Torbjørn Røe Isaksen

17.01.2018-31.08.2018
Statssekretær 50 % Roy Angelvik (f. 1975), Frp
50 %, for fiskeriminister Per Sandberg

17.01.2018-13.08.2018
Daniel Bjarmann-Simonsen (f. 1986), H
For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen

17.01.2018-
Magnus Thue (f. 1980), H
For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen

17.01.2018-
Statssekretær 50 % Roy Angelvik (f. 1975), Frp
50 %, for fiskeriminister Harald Tom Nesvik

13.08.2018-31.08.2018
Veronica Isabel Pedersen (f. 1990), Frp
For fiskeriminister Harald Tom Nesvik

13.08.2018-
Roy Angelvik (f. 1975), Frp
For fiskeriminister Harald Tom Nesvik

31.08.2018-
Dilek Ayhan (f. 1979), H
Statssekretær for næringsministeren

16.10.2013-17.01.2018