Statssekretærene i Gro Harlem Brundtlands første regjering (04.02.1981-13.10.1981)


(Arbeiderpartiet)

Statssekretærer Virkeperiode

Statsministerens kontor

Arne Øien (f. 1928)
04.02.1981-13.10.1981
Olav Bucher-Johannessen (f. 1926)
04.02.1981-13.10.1981
Wiktor Martinsen (f. 1938)
04.02.1981-13.10.1981

Utenriksdepartementet

Johan Jørgen Holst (f. 1937)
04.02.1981-13.10.1981

Finans- og tolldepartementet

Tove Strand Gerhardsen (f. 1946)
04.02.1981-13.10.1981

Forsvarsdepartementet

Bjørn Rochmann Bruland (f. 1926)
04.02.1981-13.10.1981

Justis- og politidepartementet

Thor-Erik Johansen (f. 1949)
04.02.1981-08.05.1981
Hans Bendiksby (f. 1941)
12.06.1981-13.10.1981

Kirke- og undervisningsdepartementet

Grete Knudsen (f. 1940)
04.02.1981-13.10.1981
Halvdan Skard (f. 1939)
04.02.1981-13.10.1981

Landbruksdepartementet

Ola Skjølaas (f. 1941)
04.02.1981-13.10.1981

Samferdselsdepartementet

Sverre Pettersen (f. 1921)
04.02.1981-13.10.1981

Fiskeridepartementet

Ivan Kristoffersen (f. 1931)
04.02.1981-13.10.1981

Olje- og energidepartementet

Harald Norvik (f. 1946)
04.02.1981-13.10.1981

Sosialdepartementet

Helen Marie Bøsterud (f. 1940)
04.02.1981-13.10.1981

Departementet for handel og skipsfart

Per Martin Ølberg (f. 1933)
04.02.1981-13.10.1981

Forbruker- og administrasjonsdepartementet

Per Halvdan Brannsten (f. 1944)
04.02.1981-13.10.1981

Industridepartementet

Trygve Tamburstuen (f. 1946)
04.02.1981-13.10.1981

Kommunal- og arbeidsdepartementet

Birger Schjølberg (f. 1941)
04.02.1981-13.10.1981

Miljøverndepartementet

Inger Pedersen (f. 1936)
04.02.1981-13.10.1981

Planleggingssekretariatet

Gudmund Hernes (f. 1941)
04.02.1981-13.10.1981