Statssekretærene i Trygve Brattelis andre regjering (16.10.1973-14.01.1976)


(Arbeiderpartiet)

Statssekretærer Virkeperiode

Statsministerens kontor

Oluf Fuglerud (f. 1924)
16.10.1973-14.01.1976
Arne Gunnar Stein Lie (f. 1927)
16.10.1973-14.01.1976
Kjell Thorbjørn Kristensen (f. 1927)
16.10.1973-14.01.1976

Utenriksdepartementet

Arne Arnesen (f. 1928)
30.10.1973-01.11.1975

Finans- og tolldepartementet

Bjørn Skogstad Aamo (f. 1946)
19.10.1973-14.01.1976

Forsvarsdepartementet

Thorvald Stoltenberg (f. 1931)
22.10.1973-30.11.1974
Lasse Aasland (f. 1926)
01.12.1974-14.01.1976

Justis- og politidepartementet

Kai Ekanger (f. 1929)
22.10.1973-14.01.1976

Kirke- og undervisningsdepartementet

Ingrid Eide (f. 1933)
22.10.1973-14.01.1976
Bodil Skjånes Dugstad (f. 1927)
01.11.1973-29.06.1975
Lars Uno Thulin (f. 1939)
15.07.1975-14.01.1976

Landbruksdepartementet

Ole Klemet Sara (f. 1936)
12.11.1973-14.01.1976

Samferdselsdepartementet

Olav Marås (f. 1931)
29.10.1973-29.09.1974
Sigmund Larsen (f. 1921)
23.09.1974-09.08.1975
Bjørn Flage Pettersen (f. 1934)
11.08.1975-14.01.1976

Fiskeridepartementet

Birger Larsen (f. 1940)
22.10.1973-14.01.1976

Sosialdepartementet

Kjell Knudsen (f. 1931)
05.11.1973-14.01.1976

Departementet for handel og skipsfart

Einar Magnussen (f. 1931)
Utnevnt til konstituert statsråd 27.09.1974

12.11.1973-26.09.1974
Thorvald Stoltenberg (f. 1931)
01.12.1974-14.01.1976

Departementet for industri og håndverk

Reidar Engell Olsen (f. 1933)
22.10.1973-14.01.1976
Reidar Hirsti (f. 1925)
01.05.1974-29.06.1975

Forbruker- og administrasjonsdepartementet

Ulf Sand (f. 1938)
22.10.1973-14.01.1976

Kommunal- og arbeidsdepartementet

Arnfinn Lund (f. 1926)
22.10.1973-14.01.1976

Miljøverndepartementet

Olav Sigurd Carlsen (f. 1930)
22.10.1973-14.06.1974
Jan Erik Gulbrandsen (f. 1938)
01.06.1974-14.02.1975
Tore-Jarl Christensen (f. 1934)
12.08.1975-14.01.1976