Biografier 1905-1945

Halfdan Lehmann


Født: 26.06.1825
Død: 24.07.1908
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Tilforordnet statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 16.09.1881 - 25.09.1881
Konstituert statsråd Marine- og postdepartementet 21.03.1884 - 28.03.1884
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 29.03.1884 - 02.04.1884
Konstituert statsråd Marine- og postdepartementet 03.04.1884 - 02.05.1884