Biografier 1905-1945

Jørgen Herman Vogt


Født: 21.07.1784
Død: 12.02.1862
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Konstituert departementssjef 1ste Departement [finanssaker] 07.10.1814 - 17.11.1814
Statsråd Armédepartementet 01.10.1825 - 31.08.1826
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.09.1826 - 31.08.1827
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1827 - 31.01.1829
Statsråd Finans- og tolldepartementet 17.12.1836 - 30.04.1846
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.05.1846 - 30.06.1847
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.07.1847 - 29.08.1849
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.09.1849 - 31.08.1850
Statsråd Revisjonsdepartementet 01.09.1850 - 31.08.1851
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1851 - 14.07.1852
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 18.07.1852 - 31.08.1852
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.09.1852 - 31.07.1853
Statsråd Finans- og tolldepartementet 15.08.1853 - 31.08.1853
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.09.1853 - 30.06.1854
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.07.1854 - 31.08.1855
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.09.1854 - 06.10.1854
Førstestatsråd 05.01.1855 - 03.12.1858
Statsråd Justis- og politidepartementet 01.09.1855 - 31.08.1856
Statsråd Revisjonsdepartementet 01.09.1856 - 10.09.1857
Statsråd Revisjonsdepartementet 03.10.1857 - 03.12.1858
Statsråd Justis- og politidepartementet 04.10.1857 - 30.10.1857