Biografier 1905-1945

Johannes Wilhelm Christian Steen


Født: 22.07.1827
Død: 01.04.1906
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1859-61 1. representant Tromsøe Overlærer
1862-64 1. representant Hammerfest, Tromsø, Vadsø og Vardø Rektor
1865-67 1. representant Tromsø, Hammerfest, Vadsø og Vardø Rektor
1868-70 1. representant Stavanger og Haugesund Rektor
1871-73 1. representant Stavanger og Haugesund Rektor
1877-79 1. representant Stavanger og Haugesund Rektor
1880-82 1. representant Stavanger og Haugesund Rektor
1883-85 1. representant Stavanger og Haugesund Rektor Venstre
1886-88 1. representant Stavanger og Haugesund Rektor Venstre
1895-97 2. representant Trondhjem og Levanger Fhv. Statsminister Venstre
1898-00 1. representant Lillehammer, Hamar og Gjøvik Rektor Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 06.03.1891 - 01.05.1893
Statsminister 06.03.1891 - 01.05.1893
Statsminister 17.02.1898 - 20.04.1902
Statsråd Revisjonsdepartementet 17.02.1898 - 31.01.1900
Statsråd Indredepartementet 01.03.1900 - 20.04.1902