Biografier 1905-1945

Hans Riddervold


Født: 07.11.1795
Død: 20.07.1876
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1827-29 1. representant Fredriksstad Res.kap og overlærer
1830-32 1. representant Fredriksstad Res.kap og overlærer
1833-35 1. representant Fredriksstad Sogneprest
1836-38 1. representant Fredrikshald Sogneprest
1839-41 1. representant Fredrikshald Sogneprest, prost
1842-44 1. representant Fredrikshald Sogneprest, prost
1848-50 1. representant Trondhjem og Levanger Sogneprest
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 19.04.1848 - 31.08.1849
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1849 - 31.08.1850
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.09.1850 - 31.08.1854
Statsråd Revisjonsdepartementet 01.06.1852 - 30.06.1852
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.07.1853 - 14.08.1853
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1854 - 31.08.1855
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.09.1855 - 30.06.1872
Statsråd Revisjonsdepartementet 12.12.1861 - 16.12.1861