Biografier

Diderik Hegermann


Født: 06.12.1763
Død: 07.02.1835
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
Riksforsamlingen 1814 1. representant Oplandske Infanteri-Regiment Oberst
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd 6. departement for krigsadministrasjonen 13.10.1814 - 03.11.1814
Statsråd 6. departement for krigsadministrasjonen 18.11.1814 - 31.03.1815
Statsråd 6. departement (Armédepartementet) 01.04.1815 - 03.05.1816