Biografier

Johan Olaf Bredal


Født: 10.03.1862
Død: 26.04.1948
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1913-15 1. suppleant 2. Aker Høiesteretsadvokat Det Frisinnede Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 23.10.1907 - 18.03.1908

Personalia:

Født 10.03.1862, Larvik.
Sønn av bygmester Lars Olsen og Thomine Isaksen.

Utdanning og yrke:

Student (1881)
Cand. jur. (1885)

Ansat - Handelsforretning (1877-1880)
Byfogedfuldmægtig - Drammen (1886-1887)
Sakfører - Sandefjord (1887-1894)
Høiesteretsadvokat (1891)
Censor og eksaminator - Den juridiske eksamen (1904-1909)
Mægler - Maskiniststreiken (1912)

Offentlige verv:

Formand - Den departementale koncessionskomite (1906)
Medlem - Civilproceskommissionen (1908)
Formand - Den norske avdeling av "Comité maritime internationale" (fra 1913)

Verv i organisasjoner:

Formand - Den norske advokat- og sakførerforening (1903-1904)