Erna Solbergs regjering (16.10.2013-18.11.2017)


(Høyre, Fremskrittspartiet )
Statsråder Virkeperiode

Statsministerens kontor

Statsminister Erna Solberg (1961-), H
16.10.2013-18.11.2017

Utenriksdepartementet

EØS- og EU-minister Elisabeth Aspaker (1962-), H
16.12.2015-20.12.2016
EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (1965-), H
20.12.2016-20.10.2017
Utenriksminister Ine Marie Eriksen Søreide (1976-), H
20.10.2017-18.11.2017
EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland (1978-), H
20.10.2017-18.11.2017
Utenriksminister Børge Brende (1965-), H
16.10.2013-20.10.2017
Statsråd uten portefølje Vidar Helgesen (1968-), H
Stabssjef ved Statsministerens kontor og ansvar for EØS og EU-saker i Utenriksdepartementet

16.10.2013-15.12.2015

Finansdepartementet

Finansminister Siv Jensen (1969-), FrP
16.10.2013-18.11.2017

Forsvarsdepartementet

Forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (1965-), H
20.10.2017-18.11.2017
Forsvarsminister Ine Marie Eriksen Søreide (1976-), H
16.10.2013-20.10.2017

Justis- og beredskapsdepartementet

Innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (1977-), FrP
Ansvar for asyl-, flyktning- og integreringspolitikken

16.12.2015-18.11.2017
Justis- og beredskapsminister Per Willy Trudvang Amundsen (1971-), FrP
20.12.2016-18.11.2017
Justis- og beredskapsminister Anders Anundsen (1975-), FrP
16.10.2013-20.12.2016

Kunnskapsdepartementet

Kunnskapsminister Henrik Asheim (1978-), H
Konstituert statsråd i ti uker, fra og med 15. september 2017 til og med 26. november 2017.

15.09.2017-18.11.2017
Kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (1978-), H
Permisjon fra 15.9.2017 til 26.11.2017

16.10.2013-15.09.2017

Landbruks- og matdepartementet

Landbruks- og matminister Jon Georg Dale (1984-), FrP
16.12.2015-18.11.2017
Landbruks- og matminister Sylvi Listhaug (1977-), FrP
16.10.2013-15.12.2015

Samferdselsdepartementet

Samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (1972-), FrP
16.10.2013-18.11.2017

Olje- og energidepartementet

Olje- og energiminister Terje Søviknes (1969-), FrP
10.12.2016-18.11.2017
Olje- og energiminister Tord Lien (1975-), FrP
16.10.2013-20.12.2016

Helse- og omsorgsdepartementet

Helse- og omsorgsminister Bent Høie (1971-), H
16.10.2013-18.11.2017

Arbeids- og sosialdepartementet

Arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (1972-), H
16.12.2015-18.11.2017
Arbeids- og sosialminister Robert Eriksson (1974-), FrP
16.10.2013-15.12.2015

Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet

Barne-, likestillings- og inkluderingsminister Solveig Horne (1969-), FrP
16.10.2013-18.11.2017

Klima- og miljødepartementet

Klima- og miljøminister Vidar Helgesen (1968-), H
16.12.2015-18.11.2017
Klima- og miljøminister Tine Sundtoft (1967-), H
16.10.2013-15.12.2015

Kommunal- og moderniseringsdepartementet

Kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (1965-), H
16.10.2013-18.11.2017

Kulturdepartementet

Kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (1977-), H
16.12.2015-18.11.2017
Kultur- og kirkeminister Torhild Widvey (1956-), H
16.10.2013-15.12.2015

Nærings- og fiskeridepartementet

Fiskeriminister Per Sandberg (1960-), FrP
16.12.2015-18.11.2017
Fiskeriminister Elisabeth Aspaker (1962-), H
16.10.2013-15.12.2015
Næringsminister Monica Mæland (1968-), H
16.10.2013-18.11.2017