Oscar F. Torps regjering (19.11.1951-21.01.1955)


(Arbeiderpartiet)

Statsråder Virkeperiode

Statsministerens kontor

Oscar Torp (1901-1958)
19.11.1951-21.01.1955

Utenriksdepartementet

Halvard Lange (1902-1970)
19.11.1951-21.01.1955

Finans- og tolldepartementet

Trygve Bratteli (1910-1984)
19.11.1951-21.01.1955

Forsvarsdepartementet

Jens Christian Hauge (1915-2006)
19.11.1951-04.01.1952
Nils Langhelle (1907-1967)
05.01.1952-14.06.1954
Kai Birger Knudsen (1903-1977)
15.06.1954-21.01.1955

Justis- og politidepartementet

Oscar Christian Gundersen (1908-1991)
Permittert 18.10.1952.

19.11.1951-19.12.1952
Kai Birger Knudsen (1903-1977)
20.12.1952-14.06.1954
Gustav Adolf Sjaastad (1902-1964)
15.06.1954-21.01.1955
Konstituert statsråd Kai Birger Knudsen (1903-1977)
18.10.1952-19.12.1952

Kirke- og undervisningsdepartementet

Lars Magnus Moen (1885-1964)
19.11.1951-08.12.1953
Birger Martin Bergersen (1891-1977)
09.12.1953-21.01.1955

Landbruksdepartementet

Rasmus Nordbø (1915-1983)
19.11.1951-21.01.1955

Samferdselsdepartementet

Nils Langhelle (1907-1967)
19.11.1951-04.01.1952
Jakob Martin Pettersen (1899-1970)
05.01.1952-21.01.1955

Fiskeridepartementet

Peder Ragnar Holt (1899-1963)
19.11.1951-21.01.1955

Sosialdepartementet

Aaslaug Aasland (1890-1962)
19.11.1951-10.11.1953
Rakel Seweriin (1906-1995)
02.11.1953-21.01.1955

Handelsdepartementet

Erik Brofoss (1908-1979)
19.11.1951-01.06.1954
Oscar Torp (1901-1958)
03.06.1954-14.06.1954
Nils Langhelle (1907-1967)
15.06.1954-21.01.1955

Industri-, håndverk- og skipsfartsdepartementet

Lars Samuel Myhrer Evensen (1896-1969)
Permittert 17.05.1953 - 15.09.1953.

19.11.1951-01.11.1953
Erik Brofoss (1908-1979)
18.05.1953-13.09.1953
Nils Kristoffer Handal (1906-1992)
02.11.1953-21.01.1955

Kommunal- og arbeidsdepartementet

Johan Ulrik Olsen (1885-1963)
19.11.1951-21.01.1955