Johan Ludvig Mowinckels tredje regjering (03.03.1933-19.03.1935)


(Venstre)

Statsråder Virkeperiode

Statsministerembetet

Johan Ludwig Mowinckel (1870-1843)
03.03.1933-19.03.1935

Utenriksdepartementet

Johan Ludwig Mowinckel (1870-1843)
03.03.1933-19.03.1935

Finans- og tolldepartementet

Per Berg Lund (1878-1954)
03.03.1933-02.11.1934
Gunnar Jahn (1883-1971)
03.11.1934-19.03.1935

Forsvarsdepartementet

Jens Isak de Lange Kobro (1882-1967)
03.03.1933-19.03.1935

Justis- og politidepartementet

Arne Toralf Sunde (1883-1972)
03.03.1933-19.03.1935

Kirke- og undervisningsdepartementet

Knut Liestøl (1881-1952)
03.03.1933-19.03.1935

Landbruksdepartementet

Haakon Martin Five (1880-1944)
03.03.1933-19.03.1935

Sosialdepartementet

Ole Nikolai Ingebrigtson Strømme (1876-1936)
03.03.1933-27.10.1933
Trygve Utheim (1884-1952)
28.10.1933-19.03.1935

Arbeidsdepartementet

Ole Monsen Mjelde (1865-1942)
03.03.1933-19.03.1935

Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri

Lars Olai Meling (1876-1951)
03.03.1933-19.03.1935