Johan Ludvig Mowinckels andre regjering (15.02.1928-11.05.1931)


(Venstre)

Statsråder Virkeperiode

Statsministerembetet

Johan Ludwig Mowinckel (1870-1843)
15.02.1928-11.05.1931

Utenriksdepartementet

Johan Ludwig Mowinckel (1870-1843)
15.02.1928-11.05.1931

Finans- og tolldepartementet

Per Berg Lund (1878-1954)
15.02.1928-11.05.1931

Forsvarsdepartementet

Torgeir Anderssen-Rysst (1888-1958)
15.02.1928-11.05.1931

Justis- og politidepartementet

Haakon Martin Evjenth (1865-1934)
15.02.1928-20.11.1930
Arne Toralf Sunde (1883-1972)
21.11.1930-11.05.1931

Kirke- og undervisningsdepartementet

Sigvald Mathias Hasund (1868-1959)
15.02.1928-11.05.1931

Landbruksdepartementet

Hans Jørgensen Aarstad (1878-1954)
15.02.1928-11.05.1931

Sosialdepartementet

Torjus Værland (1868-1954)
15.02.1928-11.05.1931

Arbeidsdepartementet

Ole Monsen Mjelde (1865-1942)
15.02.1928-11.05.1931

Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri

Lars Oftedal (1877-1932)
15.02.1928-11.05.1931