Otto A. Blehrs andre regjering (22.06.1921-05.03.1923)


(Venstre)

Statsråder Virkeperiode

Statsministerembetet

Otto A. Blehr (1847-1927)
22.06.1921-05.03.1923

Utenriksdepartementet

Arnold Christopher Ræstad (1878-1945)
22.06.1921-30.05.1922
Johan Ludwig Mowinckel (1870-1843)
31.05.1922-05.03.1923

Finans- og tolldepartementet

Otto A. Blehr (1847-1927)
22.06.1921-05.03.1923

Forsvarsdepartementet

Ivar Aavatsmark (1864-1947)
22.06.1921-05.03.1923

Justis- og politidepartementet

Olaf Amundsen (1876-1939)
22.06.1921-23.08.1922
Arnold Holmboe (1873-1956)
24.08.1922-05.03.1923

Kirke- og undervisningsdepartementet

Statsminister Fredrik Olsen Nalum (1854-1935)
22.06.1921-05.03.1923

Landbruksdepartementet

Fredrik Olsen Nalum (1854-1935)
22.06.1921-25.07.1921
Haakon Martin Five (1880-1944)
26.07.1921-05.03.1923

Sosialdepartementet

Lars Oftedal (1877-1932)
22.06.1921-19.10.1922
Rasmus Olai Mortensen (1869-1934)
20.10.1922-05.03.1923

Arbeidsdepartementet

Ole Monsen Mjelde (1865-1942)
22.06.1921-05.03.1923

Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri

Johan Ludwig Mowinckel (1870-1843)
22.06.1921-19.10.1922
Lars Oftedal (1877-1932)
20.10.1922-05.03.1923

Provianteringsdepartementet

Ole Monsen Mjelde (1865-1942)
22.06.1921-22.07.1921
Statsr� Rasmus Olai Mortensen (1869-1934)
23.07.1921-31.10.1922