Francis Hagerups andre regjering (22.10.1903-10.03.1905)


(Høyre, Moderate Venstre og Samlingspartiet)

Statsråder Virkeperiode

Statsrådsavdelingen i Kristiania

Statsminister Francis Hagerup (1853-1921), H
22.10.1903-10.03.1905

Finans- og tolldepartementet

Birger Kildal (1849-1913), V
22.10.1903-31.08.1904
Christian Michelsen (1857-1925), V
01.09.1904-10.03.1905

Forsvarsdepartementet

Oscar Sigvard Julius Strugstad (1851-1919), Saml.
22.10.1903-10.03.1905

Justis- og politidepartementet

Francis Hagerup (1853-1921), H
22.10.1903-10.03.1905

Kirke- og undervisningsdepartementet

Hans Nilsen Hauge (1853-1931), H
22.10.1903-10.03.1905

Landbruksdepartementet

Christian Pierre Mathiesen (1870-1953), H
22.10.1903-25.09.1904
Johan Egeberg Mellbye (1866-1954), H
26.09.1904-10.03.1905

Arbeidsdepartementet

Hans Christian Albert Hansen (1847-1925), H
22.10.1903-10.03.1905

Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri

Jakob Marius Schøning (1856-1934), V
22.10.1903-31.08.1904
Paul Benjamin Vogt (1863-1947), H
01.09.1904-10.03.1905

Revisjonsdepartementet

Birger Kildal (1849-1913), V
22.10.1903-31.08.1904
Paul Benjamin Vogt (1863-1947), H
01.09.1904-10.03.1905

Statsrådsavdelingen i Stockholm

Statsminister Sigurd Ibsen (1859-1930), V
22.10.1903-10.03.1905
Paul Benjamin Vogt (1863-1947), H
22.10.1903-31.08.1904
Christian Michelsen (1857-1925), V
22.10.1903-31.08.1904
Birger Kildal (1849-1913), V
01.09.1904-10.03.1905
Jakob Marius Schøning (1856-1934), V
01.09.1904-10.03.1905